Havalimanı'na saldırıyı telefonla yönlendirmiş

'in Kemalpaşa ilçesinde, polis ekiplerince yakalanan 9 DAEŞ üyesi işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Rıza C.'nin, Suriye'deki savaş bölgesinde eğitim aldığı, DAEŞ'in 'daki havalimanına saldıran ekip ile saldırı öncesi telefon konuşması ile yönlendirme yapan kişi olduğu ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 6.9.2016 12:01 Güncelleme Tarihi: 6.9.2016 12:01
Atatürk Havalimanı'na saldırıyı telefonla yönlendirmiş

Kemalpaşa ilçesinde terör örgütü DAEŞ'e elaman ve lojistik destek kazandırıldığı istihbaratını alan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbara Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri tek tek tespit etmiş, geçtiğimiz 26 Ağustos günü düzenlenen ortak operasyonda 9 kişiyi yakalamıştı. Emniyetteki sorgulamaları tamamlanan 2'si kadın 9 şüpheli, bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

İSTANBUL'DAKİ SALDIRIYI YÖNLENDİRMİŞ

Yakalananlar arasında olan Rıza C. ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Rıza C.'nin Suriye'deki savaş bölgesinde özel eğitim aldığı ve Türkiye'ye gönderildiği bildirildi. Geçtiğimiz 28 Haziran günü, 42 kişinin hayatını kaybettiği, 238 kişinin yaralandığı Havalimanı saldırısında, eylemi gerçekleştiren DAEŞ üyeleri ile Rıza C.'nin saldırı öncesi çok sayıda telefon görüşmesi yaptığı ve saldırıyı gerçekleştirenleri telefonla yönlendirdiği ileri sürüldü. Rıza C.'nin olaydan sonra İzmir'e gelip Kemalpaşa'da DAEŞ'e eleman kazandırmak için faaliyet içerisine girdiği belirtildi. DAEŞ'in Kemalpaşa grubu olarak bilinen 9 kişinin toplantılar yaparak, İzmir'de gençlerin beynini yıkadıkları iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Havalimanı'na saldırıyı telefonla yönlendirmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN