Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küresel güçlerin ağzındaki bakla göründü: Bölünmüş

Giriş Tarihi: 6.9.2016 15:13
Küresel güçlerin ağzındaki bakla göründü: Bölünmüş Suriye

savaşına müdahil olan ülkeler, terör örgütü PYD’nin Fırat’ın doğusuna çekilmesine ilişkin çelişkili tavırlar sergilerken bu tutumun arkasında yatan niyet yavaş yavaş açığa çıkmaya başladı.

15 Temmuz Darbe girişimini de aylar öncesinden bildiklerini düşündüren birçok haber ve makaleye imza atan Amerikan medyası şimdi de 'analiz' adı altında Savaşı ile ilgili geliştirilen stratejinin ipuçlarını verdi.

"TEK ÇÖZÜM BÖLÜNMÜŞ SURİYE!"

Amerikan Wall Street Journal bugünkü sayısında çözüm yolu olarak PYD'ye yeni toprak ve devlet statüsü verildiği bölünmüş bir 'yi sundu. Bunun bir alternatif olmaktan çok 'Tek çözüm yolu' olduğu üzerinde vurgu yapan WSJ şunları yazdı:

"TÜRKİYE TESKİN EDİLEBİLİR!"

"'de göreve gelecek yeni yönetimin "birleşik Suriye" ilkesinden vazgeçmesi gerekiyor. Bir bölünme planı, her şeyi çözmez ama Balkanlar örneği, işleyebileceğini gösteriyor. Türkiye genişlemiş bir Kürt devletini kabul edebilir mi? Bütün bu noktalar için kuşkuların bulunduğu doğru olsa da ABD, Suriye Kürtlerinin PKK ile bağlarını kesmelerinde ısrar eder ve teminat verirse Ankara'yı teskin edebilir"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küresel güçlerin ağzındaki bakla göründü: Bölünmüş Suriye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN