Bizi yıkmayan şey güçlendirir

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Bizi yıkmayan şey güçlendirir

KADEM’in sertifika töreninde konuşan Sümeyye Erdoğan Bayraktar, kadınların gücündeki rolüne değindi, kadın işgücüne katılım oranının yüzde 26’dan yüzde 31’e yükseldiğini söyledi

KADEM tarafından yürütülen "Geleceğe başı" projesi kapsamında eğitim alan ve başarıyla mezun olan genç kızlar için sertifika töreni düzenlendi. İş Kurumu (İŞKUR) ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirdiği projenin sertifika töreninde konuşan KADEM Başkan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Klasikleşmiş bir deyiş vardır ya, bizi yıkmayan her şey güçlendirir" dedi.

"KADIN İŞGÜCÜ ARTTI"
Törende genç kızlara hitap eden KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, kadınların iş dünyasındaki yerine ve önemine değindi. Bayraktar, "Kadınların iş gücüne katılım oranı 2003-2016 arasında yüzde 26'dan yüzde 31'e yükseldi. Kadınların istihdamı kadar önemli başka bir konu girişimci kadınların sayısını artırmaktır. Kadınların kendi girişimini yönetmesidir. Devletimizin destekleriyle mesela KOSGEB aracılığıyla kadınlara KOBİ kredileri verilerek kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılıyor. Bu tür desteklerle kadın girişimci sayımız on yıl önce 9 bin iken 2016'da yüzde 78 artarak 89 bine ulaşmıştır. Bunlar elbette yeterli değildir" şeklinde konuştu.

BAŞARININ ANAHTARI
"Geleceğe İşbaşı" projesi kapsamında başarıyla mezun olan genç kızlara hitap ederek onlara öğütler veren Bayraktar, "Engeller gözümüzü hedeften ayırdığımız zaman aşılmaz görülür o nedenle hedeften gözümüzü ayırmamak durumundayız. Çünkü uzak mesafeleri ancak yakınlardaki engelleri aşarak ulaşabiliriz. Klasikleşmiş bir deyiş vardır ya bizi yıkmayan her şey güçlendirir. Hayatın o zorlukları olmasa hayatın değerini de anlayamayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi yıkmayan şey güçlendirir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN