Türkiye'nin en iyi haber sitesi

F-16'lara hududunda devriye görevi

TSK sınırında yaşanan olaylar ve alınan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre 6 adet F-16 ile - hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirildi. Bu jetlerin bölge görevlendirmesi devam ediyor ve tehlike anında uçuşlar tekrarlanacak

Giriş Tarihi: 8.9.2016 17:29 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 17:44
F-16'lara Suriye hududunda devriye görevi

Genelkurmay Başkanlığı sınırında yaşanan olaylar ve alınan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre 6 adet F-16 ile - hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirildi. Bu jetlerin bölge görevlendirmesi devam ediyor ve tehlike anında uçuşlar tekrarlanacak.

YENİDEN GÖREVLENDİRME OLABİLİR

Türk Silahlı Kuvvetleri Türkiye'nin güney sınırında terör örgütü unsurları ve sınır ihlallerine ilişkin icra edildiğini belirttiği F-16'ların gerekli durumlarda yeniden görevlendirilebileceğini belirtti.

KARADA DA ÖNLEMLER ARTIRILDI

Ayrıca açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından, sınırlarda yasa dışı geçmeye çalışırken yakalanan şahıslar ve ele geçirilen malzemeler hakkında da bilgi verildi. Buna göre, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan bin 934 ve Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 19 şahsın yakalandığı bilgisine yer verilen açıklamada, Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 126 kişinin de yakalandığı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
F-16'lara Suriye hududunda devriye görevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN