Konutta sevindiren haber!

Giriş Tarihi: 9.9.2016 16:14
Konutta sevindiren haber!

Bakanlar kurulu kararına göre 150 metrekareden büyük konutlarda yüzde 18 olarak uygulanan KDV oranının 31 Mart 2017 tarihine kadar yüzde 8'e indirileceği belirtildi.

150 metrekareden büyük konutlarda yüzde 18 olarak uygulanan KDV oranının Bakanlar kurulu kararına göre 31 Mart 2017 tarihine kadar yüzde 8'e indirileceği belirtildi.

Bankaların konut kredisinde faiz oranlarını düşürdüğünü, bu sayede sektörde oluşan hareketliliğin KDV'nin düşürülmesi kararıyla daha da artacağını değerlendiren Müteahhitleri Sanayici ve Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, şunları kaydetti:

"Bakanlar Kurulu kararı ile çıkan ve yüzde 18'lik KDV oranını yüzde 8'i indiren bu gelişmeyi oldukça olumlu buluyoruz. İnşaat üreticileri olarak alınan bu karardan memnuniyet duyuyoruz. Ancak sektör için son derece olumlu bir hamle olan bu kararın süresinin daha uzun tutulmasının faydalı olacağını düşünüyoruz. Doğru atılan adımlarda süreklilik sağlanabilirse bu hamleler, çok daha faydalı bir hale gelecektir. Ülke içi talebi canlandırmanın en etkin kanallarından birisi, inşaat ve konut sektörü. KDV indirimi, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) şirketlerini de olumlu etkileyecektir. İnşaat firmalarının bitmiş ve yakın zamanda bitecek projeleri de karardan olumlu yönde etkilenecektir. Bu kararla mevcut konut stoklarının eriyeceğini ve bu gelişmelerin fiyatlara da olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz. Faydalı bulduğumuz bu karar, daha da genişletilebilir. Sadece konutta değil ofis ve dükkan projelerinde de bu karar uygulanabilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konutta sevindiren haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN