Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet yuvaları devlet una dönüştürüldü

’de, darbe girişiminin ardından el konulan FETÖ’ye bağlı ların 70 binası, 46 devlet okuluna dönüştürülerek eğitime hale getirildi

Giriş Tarihi: 10.9.2016
İhanet yuvaları devlet okuluna dönüştürüldü
15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletin her kademesinde yapılan FETÖ temizliği, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda da sürüyor. Bu çerçevede, başta FETÖ'nün 'deki ihanet yuvalarından Yamanlar Koleji olmak üzere, örgütle bağlantılı ve eğitim kurumlarına ait 104 binaya el konularak kapatıldı. Ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede, bu binalardan 34'ünün fiziki koşullarının eğitim öğretime uygun olmadığı tespit edildi. Geriye kalan 70 bina ise devlet bünyesinde 46 okul ve eğitim kurumuna dönüştürülerek, 2016-2017 eğitim öğretim yılına hale getirildi. Ayrıca bu okullara, 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Kapatılan okulların dönüşümünü kendi eğitim bölgeleri içerisinde ilçe milli eğitim müdürlükleri ve kaymakamlıklarımızla ortak bir çalışma yürüterek, bakanlığımızın 2015-2019 stratejik planında yayımlanan ikili eğitimi ilköğretimde yüzde 5, ortaöğretimde yüzde 10 düzeyine çekme hedefi doğrultusunda ilimizi tekli eğitime geçirme yolunda adım atılacak şekilde planladık.

KİMSE MAĞDUR OLMAZ
Bu okullardaki öğrencilerin nakilleri 30 Eylül'e kadar devam edecek. Öğrenciler, tercihleri doğrultusunda ilçe komisyonlarınca puanlarına göre hak ettikleri okullara yerleştirilecek. Dolayısıyla hiçbir öğrenci mağdur edilmeyecek.

DARBECİ EVREN'İN İSMİ DE SİLİNDİ...
12 Eylül darbecisi Kenan Evren'in adını taşıyan Konak Kenan Evren Anadolu Lisesi'nin adı 9 Eylül Anadolu Lisesi, Bayraklı Evren Paşa Ortaokulu'nun adı Milli İrade Ortaokulu ve Konak Hasan Sa��lam Öğretmen Evinin adı ise Konak Öğretmenevi olarak değiştirilerek eski darbecilerin isimleri de eğitim kurumlarından silindi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet yuvaları devlet okuluna dönüştürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN