Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün kripto hücrelerine darbe

Giriş Tarihi: 11.9.2016
FETÖ’nün kripto hücrelerine darbe

’daki operasyonda, örgütün İç Anadolu yapısı deşifre edildi. FETÖ üyelerini devlette farklı görevlere yerleştiren TSK, emniyet, yargı ve üniversite yöneticisi 38 ki tutuklandı

'da FETÖ üyelerinin devlet kadrolarına yerleşmesini sağlayan ve kenti himmete bağlayan örgüt imamlarına yönelik operasyonun 4'üncü dalgasında, üniversite imamının da aralarında bulunduğu 38 ki tutuklandı.

FETÖ'DEN YENİ DARBE İMASI

Konya'da 2014'ten itibaren yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 750 kişinin ifadesine başvurularak örgütün İç Anadolu yapısı deşifre edildi. Örgütte etkin olarak görev yapan yüzlerce kişinin isimlerini belirleyen polis, girişiminin ardından operasyonlara başladı. Örgütün TSK, emniyet, yargı, üniversite ve kripto birim olarak çalışan bütün yöneticileri tek tek belirlendi. Örgüt üyelerinin kişiliklerine göre devlet kadrosundaki mesleklere yerleştirildiği de tespit edildi.

2 PROFESÖRE TUTUKLAMA...
4'üncü dalga operasyonda aralarında büyük ve küçük bölge imamları, il ve ilçe imamları, ünite imamları, bölge talebe mesulleri, öğrenci evi sorumluları, mütevelli heyet üyesi iş adamları, akademisyenler, örgüt muhasebecileri ve polislerin de bulunduğu 90 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 22 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarının sohbetlerini düzenleyen Prof. Bülent Oran ve akademisyenlerin atama işlerini yapan Prof. Mikail Altan'ın da aralarında bulunduğu 38 kişi tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün kripto hücrelerine darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN