Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen’in VIP murakıbı yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı

FETÖ’nün, örgüt üyesi subaylardan sorumlu ‘VIP murakıbı’ Hasan Pakır, yurtdışına çıkmak üzereyken son anda yakalandı

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Gülen’in VIP murakıbı yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün yapılanması içinde denetçi pozisyonunda olan ve kendilerine emanet edilen subaylarla ilgilenme görevi bulunan üst düzey FETÖ murakıplarından Hasan Pakır yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan Hasan Pakır'ın örgütün "VIP murakıp" diye nitelendirilen askeri yapılanmadan sorumlu üst düzey yöneticilerinden olduğu öğrenildi. Harp Okulu'ndan mezun, örgüt mensubu seçkin askerler ile ilgilenme görevi bulunan murakıpların sorumluluğu, kendilerine verilen subayların bütün sıkıntıları ile ilgilenme görevleri bulunduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde yurtdışına kaçmak üzere hazırlık yaptığı sırada gözaltına alınan Hasan Pakır, emniyetteki işlemleri ardından İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından işlemleri yapılan Pakır, tutuklama talebiyle İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği'ne çıkarıldı. Hâkim Durmuş Karaçalı tarafından "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçu kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Pakır, sorgusunda iddiaları kabul etmedi.

93 BİN FETÖ'CÜ DEVLETE SIZDI

KAÇMAK İÇİN EVİNİ SATMIŞ

1990-1991 yıllarında FETÖ toplantılarına katıldığını kabul eden Hasan Pakır, 15 Temmuz darbe girişimi ardından Adana'da mitinglere katıldığını öne sürerek kendisini aklamaya çalıştı. Pakır kaçmak değil iş için yurtdışına çıkmaya çalıştığını da ileri sürdü. Fakat Pakır'ın darbenin hemen ardından evini de satarak yurtdışına kaçış hazırlıkları yaptığı belirlendi.

ESNAF KAMUFLAJI...

çekmemek için örgütün sağladığı finansman ile esnaf görünümüne bürünen murakıpların örgüt lideri Fetullah Gülen ile direkt görüşme yetkileri de bulunuyor. Murakıpların Harp Okulu'ndan mezun olan subayları 5'er kişilik gruplar halinde Gülen ile görüştürdükleri, subayların kılıçlarını Gülen'e hediye ettikleri, Gülen'in de onlara saat ya da kalem gibi pahalı hediyeler verdiği anlatılıyor. Asıl mesleği öğretmenlik olan Hasan Pakır'ın da dikkat çekmemek için Altunizade'de Vizyon Çerçeve isimli bir firma yönettiği ve bu firmanın FETÖ'nün parası ile finanse edildiği ileri sürüldü.

İKİ YENİ KARARNAMEYLE İHRAÇ EDİLENLERİN LİSTESİ İŞTE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN İHRAÇ LİSTESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in VIP murakıbı yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN