Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan ’ın Ercişli şehit polis memurunun ailesine yazdığı mektup teslim edildi

Giriş Tarihi: 15.9.2016 16:51 Güncelleme Tarihi: 15.9.2016 16:51

Başbakan , Kurban Bayramı nedeniyle -Ercişli şehit polis memuru Halil Hamuryen’in ailesine el yazılı bir mektup gönderdi. Başbakan ’ın mektubu AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda tarafından şehidin ailesine teslim edildi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşında şehit olan Özel Hareket Polisi Halil Hamuryen'in ailesine Başbakan Kurban bayramı nedeniyle kendi el yazısıyla kaleme aldığı bir mektup gönderdi. Şehidin ailesinin ikamet ettiği Yolu Mahallesi'ndeki evine AK Parti Van İl Başkan yardımcıları ve Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın ile birlikte gelen AK Parti Van il Başkanı Zahir Soğanda mektubu şehidin abisi Celal Hamuryen'e teslim etti. Şehidin ruhuna Fatiha okunduktan sonra mektubu Celal Hamuryen'e teslim eden Soğanda, Başbakanın el yazılı mektubunu Van'daki bombalama olayı nedeniyle ancak bugün şehit ailesine teslim edebildiklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın başbakanımızın öncelikle sizlere selamlarının iletmek istiyorum. Sayın Başbakanımız özellikle bayramdan evvel el yazısıyla yazmış olduğu mektubu sizlere iletmek üzere bize gönderdiler. Bizler de bu mektubu sizlere takdim etmek için evinize gelmiş bulunmaktayız. FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetlerken, şehitlerimize de rahmet diliyorum. Şehitlerimizin çocukları, yavruları bizlerin emanetidir. Bizler de Cumhurbaşkanımızla, Başkanımızla, bakanlarımızla bütün teşkilatlarımızla sizlerin emrindeyiz. Biz şunu düşünüyoruz. Şehitlerimiz olmazsa bu vatan, vatan olmaz. Bizler hep birlikte bu uğurda kefenimizi giyerek vatan uğrunda can vermeye hazırız. Bu vesile ile Sayın Başbakanımızın gönderdiği bu emanetini sizlere teslim etmek için gelmiş bulunmaktayız. Bizleri misafir ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz" dedi.


Ak Parti Van İl Başkanı Soğanda, daha sonra Başbakanın mektubunu sesli bir şekilde okuyarak emaneti şehidin abisine teslim etti.
Şehidin abisi Celal Hamuryen ise mektubu teslim aldıktan sonra başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ı olmak üzere Başbakan 'a ve Türk milletine ailesi adında teşekkür ettiğini söyledi. Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ayrıca, bugün Ankara'ya giden şehit Halil Hamuryen'in eşi Özlem Hamuryen'i de telefon ile arayarak Başbakanın mektubu hakkında şehit eşine bilgi verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım’ın Ercişli şehit polis memurunun ailesine yazdığı mektup teslim edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN