Muhtaçların yüzü güldü

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Muhtaçların yüzü güldü
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı'nca düzenlenen Vekaletle Programı kapsamında, Morolu Müslümanların yaşadığı Filipinler'in Mindanao adasında 2 bin 830 hisse kurban eti ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Vakıf, Makedonya'nın farklı şehirlerinde de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı. Bayramın ilk günü başkent Üsküp'ün yanı sıra Pirlepe, Konçe ve Ustrumca'da kesilen vekalet kurbanları, başta geçen ay Üsküp'te etkili olan ve 20'den fazla insanın hayatını kaybettiği selin mağdur ettiği vatandaşlar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine gönderildi.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Gazze'de 9 bin aileye kurban eti dağıttı. Gazze'de, İHH, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ve Türk Kızılayı gibi pek çok yardım kuruluşu hizmet veriyor.
Diversity Farklılık Derneği, Afrika'nın ada ülkesi Madagaskar'ın bazı bölgelerindeki Müslümanlara 'den gönderilen kurban yardımlarını ulaştırdı.
Avrupa Yetim-Der, Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'nun Ouagadougou kentinin 260 kilometre doğusunda bulunan Yatenga bölgesinde yaşayan Müslümanlara Avrupa'dan gönderilen kurban yardımlarını ulaştırdı. Seller nedeniyle yollar bozulduğu için gece köylere ulaşan ekipler elektrik olmayan köylerde el feneri ile kurban kesimlerini sürdürdü.
Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) Belçika Temsilciği'nce, Suriye Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'na kurban yardımı gönderildi.
İhlas Vakfı ve İpek Yol Vakfı işbirliğinde Kurban Bayramı dolayısıyla Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab ve Cüzcan vilayetlerinde ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtaçların yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN