Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li vekilin ‘taklacı güvercin’ merakı

Meclis’te daha önce bir çuval patatesle basın açıklaması yapan Milletvekili Ömer Fethi Gürer Meclis’e verdiği soru önergesinde ‘taklacı güvercin’lerin durumunu sordu

Giriş Tarihi: 16.9.2016
CHP’li vekilin ‘taklacı güvercin’ merakı
TBMM İçtüzüğü'nde, muhalefet milletvekilleri için büyük önem taşıyan denetim yolları arasında bulunan soru önergesi "kısa, gerekçesiz ve kişisel görüş ileri sürülmeksizin; kişilik ve özel yaşama ilişkin konuları içermeyen bir önerge ile hükümet adına sözlü veya yazılı olarak cevaplandırılmak üzere, Başbakan veya bir bakandan açık ve belli konular hakkında bilgi istemekten ibarettir" şeklinde ifade ediliyor. Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise soru önergesi verme hakkını bu kez seçim bölgesi Niğde'de yaygın olarak beslenen hatta yarışmaları bile düzenlenen 'taklacı güvercinler' için kullandı. Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e yönelttiği soru önergesinde CHP'li vekil "Ülke genelinde kaç güvercin ve kuş derneği var, taklacı güvercin olarak tanımlanan kaç güvercin sahiplidir? Kişilere ait olan ve beslenen taklacı güvercinlere yönelik son beş yılda hırsızlık olayları var mıdır, güvercinlerin bakımı, korunması, kontrolü ve yarışmaları ile ilgili düzenleme var mıdır?" diye sordu.

TEK CÜMLELİK YANIT
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise önergeyi 2 ay sonra ve tek cümleyle yanıtladı. Bakanlık CHP'li vekile "Bakanlığımızda taklacı güvercinlerle ilgili herhangi bir kayıt ve bilgi bulunmamaktadır" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li vekilin ‘taklacı güvercin’ merakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN