“KCK’lı” diyerek binlerce kişiyi dinlediler

FETÖ, akil insanları KCK’lı gibi gösterip dinledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ile eski Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve akil insanlar da o listede dinlenenler arasında yer aldı

Giriş Tarihi: 16.9.2016
“KCK’lı” diyerek binlerce kişiyi dinlediler
Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar çerçevesinde HSYK müfettişlerince hazırlanan rapora göre, hükümeti zayıflatarak siyasi iktidarı devirmeyi hedefleyen örgüt, 2010, 2011, 2012 ve 2013'te, "Terörü önleme amaçlı" dinlemeyi gerekçe gösterip, geniş yetkilere sahip olan Özel Yetkili Başsavcılığı'nın sorumluluk alanında bulunan Şanlıurfa, Batman, Mardin, Şırnak, Siirt ve Bingöl'de binlerce kişiyi dinledikleri bildirildi. FETÖ'cü hainlerin, çözüm sürecini sabote etmek amacıyla da 2013'te aralarında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ile eski Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve akil insanlar komisyonundaki Dicle Üniversitesi Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdulvahap Coşkun, HDP'den milletvekili seçilen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Sancar'ı da, "Silahlı terör örgütü PKK/KCK adına faaliyetlerde bulunmak" suçlamasıyla dinledikleri öğrenildi.

İHRAÇ EDİLDİLER
7 ildeki telefon dinlemeleriyle ilgili 650 klasör dinleme kararını inceleyen müfettişler, FETÖ'cü hâkim, savcı ve polislerin, dinlemeleri de bugüne kadar adı duyulmamış, hatta MİT kayıtlarında bile terör örgütü olduğuna dair bilgi bulunmayan uydurma örgütler adına yaptıklarını belirledi. Bunun üzerine TİB'e dinlenen numaraların kime ait olduğunu soran müfettişler, gelen cevaplarda, dinleme kararı alınanların kimlik bilgileriyle o kişiye ait olduğu iddia edilen telefon numaralarının birbirini tutmadığını gördü. Müfettişler bu kez ses kayıtlarını istedi. Ancak durumu fark eden TİB'deki FETÖ'cüler, dinleme kayıtlarının önemli kısmının delil niteliği taşımadığı için silinerek imha edildiği cevabını verdi. Bu dinleme kararlarına olur veren 2 hâkim ile 3 savcının, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında HSYK tarafından meslekten ihraç edildiği ve tutuklanarak cezaevine konulduğu, dinlemeleri talep eden İstihbarat Şubesinde görevli 2 emniyet amiri, 5 komiser ve 37 polisin de ihraç edildiği belirtildi. Dinleme kararlarının bir kısmının FETÖ'cü polis ve savcılarca şifrelenip arşivlendiği, bir kısmının ise silindiği tespit edildi.

MİROĞLU VE ELÇİ DE VAR
Diyarbakır AK Parti milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Orhan Miroğlu, HDP milletvekilleri Leyla Zana, Altan Tan, öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Hüda-Par Genel Başkanı Avukat Zekeriya Yapıcıoğlu, eski Baro Başkanı Mehmet Emin Aktar, eski Büyükşehir Belediyespor Başkanı Metin Kılavuz, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Avukat Cihan Aydın'ın da PKK, KCK, TİT, Hizbullah v.b örgütler bünyesinde yasadışı faaliyet yürüttükleri iddiasıyla dinlendiği bildirildi.

İŞTE FETÖ'NÜN UYDURDUĞU O ÖRGÜTLER
PKK-KCK, DAEŞ, Hizbullah, El Kaide ve Hizbut Tahrir gibi örgütlerin yanı sıra Kürt orijinli olmayan ve Güneydoğu bölgesinde hiçbir faaliyeti bulunmayan ve önemli bir kısmı FETÖ'cülerce uydurulmuş paravan örgüt niteliğinde olan Selam-Tevhid, Türk İntikam Tugayı, Kudüs Savaşçıları, Cundullah, İslami Cemaatler Birliği, Hilafet, İhvan-ı Müslimin, Selefiler, Fetih, Kürdistan İslami Hareketi, Tahşiyeciler adına binlerce kişinin dinlendiği tespit edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“KCK’lı” diyerek binlerce kişiyi dinlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN