Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazartesi yola çıkacaklar !

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlayacağı 19 Eylül Pazartesi günü, birimlere ait makinelerini 06.00 ile 10.30 saatleri arasında trafiğe çıkarmayacak.

Giriş Tarihi: 17.9.2016 16:44 Güncelleme Tarihi: 17.9.2016 16:56
Pazartesi yola çıkacaklar dikkat!

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, eğitim yılının ilk ders zilinin çalacağı 19 Eylül Pazartesi günü araç trafiğinin her zamankinden daha yoğun olacağı düşüncesiyle bazı önlemler aldıklarını belirttiler. Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi Fen leri Daire Başkanlığı, Kontrol ve Koruma Daire Başkanlığı ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı'na ait kamyon, iş makinesi vb araçların sabah 06.00 ile 10.30 saatleri arasında trafiğe çıkarılmayacağını kaydettiler.

İlk gün okula gidişlerde servislerin hizmet vermediğini hatırlatan yetkililer, velilerin genellikle çocuklarını kendi imkanları ve özel araçlarıyla okula bırakmak zorunda kaldıklarına çekerek, "Trafiğe ek yük getirecek bu durumu bir nebze de olsa rahatlatmak amacıyla alt ve üst yapım çalışmalarında kullanılan Belediye'ye veya Belediye'ye iş yapan taşeron firmalara ait ağır araçlar belirtilen saatlerde trafiğe sokulmayacak. Böylece eğitimin ilk günün de Büyükşehir Belediyesi olarak trafiğin rahatlamasına katkı sağlamış olacağız" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazartesi yola çıkacaklar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN