Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müttefikse teröristi tutuklamalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ elebaşısını iade etmeyen ’ye yüklendi

Giriş Tarihi: 21.9.2016
Müttefikse teröristi tutuklamalı
BM Genel Kurulu toplantılarına katılmak üzere gittiği New York'ta Reuters'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'i iade etmeyen Washington yönetimini eleştirdi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal uygulamasının (OHAL) uzatılıp uzatılmayacağını da değerlendiren Erdoğan, "Hükümetimiz ikinci bir üç ay kararı da alabilir" dedi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

TUTUKLAMALIYDI:
ile biz müttefik miyiz? Stratejik ortaklığımız var mı? NATO'da beraber miyiz? Bizden terörist istediği zaman biz verdiğimize göre, aramızdaki anlaşma gereği, bu kişi gözaltına alınmalı veya tutuklanmalıdır. Böyle bir konumu olan bir terör örgütünün başını ABD'nin bize teslim etmeyişi ABD'nin özellikle bizim toplumumuzda anlaşılmasını olumsuz istikamette etkilemektedir. Türk halkı, üzüntüsünü her yerde ifade ediyor.

RAKKA'YI TEMİZLEYEBİLİRİZ:
Koalisyon güçleri ile Rakka'yı DAEŞ'ten temizlemek için adım atabiliriz.

SURİYE TOPRAKLARINDA GÖZÜMÜZ YOK:
Bizim topraklarında kesinlikle gözümüz yoktur. Tam aksine biz 'nin toprak bütünlüğüne herkesin saygı duyması gerektiğini söylüyoruz. Suriye Suriyelilerindir.

ESAD'I SAHİPLENMEYİN:
Esad'sız bir çıkış formülünü rahatlıkla Suriye halkının bulacağını düşünüyorum, Esad'ı savunanlardan da rica ediyorum: 'Lütfen Esad'ı sahiplenmeyelim.' 22-23 milyon nüfusu olan Suriye rahatlıkla Esad'la mukayese edilmeyecek birçok lider çıkartabilir. Artık buna lütfen seyirci kalmayalım.

AB 53 YILDIR OYALIYOR:
AB müktesebatı gereği yapılması gerekenleri yapmaya devam ediyoruz. Türkiye'yi almayacaksanız açık açık net olarak deyin. Oyalama taktikleri içine girmeyin."

MÜLTECİ SORUNU:
Türkiye'de 3 milyon mülteci var. Biz geri kabulü yapacağız, onlar vize serbestisine yaklaşmayacaklar, böyle bir şey yok.

"SURİYE'DE NE DEDİYSEK ÇIKTI"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Vakfı tarafından düzenlenen yemekte ABD'deki bazı düşünce kuruluşlarının temsilcileri ve medya mensuplarıyla bir araya geldi. Yemekte, Türkiye-Amerika ilişkileri, Suriye krizi, Fırat Kalkanı Operasyonu, Türkiye-Rusya ilişkilerindeki son gelişmeler ele alındı. Erdoğan, DAEŞ'e karşı operasyonların ele alındığı bölümde konuklarına "Ne Suriye ne de Irak'ı bizim kadar bilemezsiniz. Rusya da bilemez" dedi, "Suriye ile ilgili ne dediysek çıkmadı mı?" diye sordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müttefikse teröristi tutuklamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN