Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 hedef operasyonu ile

'nun 30. gününde 20 harekatında 40 terörist öldürüldü

Giriş Tarihi: 22.9.2016 20:29 Güncelleme Tarihi: 22.9.2016 22:37
5 hedef hava operasyonu ile imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, "Fırat Kalkanı" operasyonunun otuzuncu gününde, 150 IŞİD hedefine 474 obüs 99 Çok Namlulu Roket Atar atışının yapıldığını, Türkiye uçaklarının beş binayı imha ettiğini, Koalisyon uçaklarının ise 40 IŞİD mensubunu etkisiz hale getirdiğini bildirdi.


TSK, "Fırat Kalkanı" operasyonunun otuzuncu gününde yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yayımladı. "ÖSO"ya bağlı beş unsur Azaz-Rai arasında IŞİD ile çatışmaya devam ediyor. TSK açıklamasına göre IŞİD Rai'nin güneybatısında yer alan Tall Ar, Kadriş ve Bahvurtah bölgelerini "ÖSO"dan aldı.

7 SORUDA FIRAT KALKANI OPERASYONU-'ÖSO' 20 EYLÜL'DE KAYBETTİĞİ YERLERİ ELE GEÇİREMEDİ-


20 Eylül'de kaybedilen Rai'nin doğusundaki El Eyyübiyah, El Athariyah, El Mutminah, An Nahdah, Şandi, Sinekli ve Taşlıhüyük bölgelerinde "ÖSO" ilerleme sağlayamazken, 150 IŞİD hedefine 474 Fırtına ve 99 ÇNRA mermisi atıldı. Harekatın başından bu yana, bin 77 hedefe 4 bin 280 atım yapıldı.


-TÜRKİYE UÇAKLARI 5 BİNAYI İMHA ETTİ-Türk Kuvvetleri uçakları, Şuvayrin, El Athariyah ve Tall Ar'da bulunan beş hedefe saldırı düzenledi ve IŞİD tarafından "komuta yeri" ve silah mevzii olarak kullanılan 5 bina .

DÜNYA NEDEN EL BAB ŞEHRİNİ KONUŞUYOR?

-KOALİSYON GÜÇLERİ 20 HEDEFE HAVA SALDIRISI DÜZENLEDİ-


Koalisyon güçleri tarafından Bahvurtah, Tall Ar, Kadriş, El Athariyah, Cakka ve İdalat bölgelerinde tespit edilen IŞİD hedeflerine 20 saldırı düzenlenerek 40 IŞİD mensubu etkisiz hale getirilirken, bir doçka ve iki bina ile keşif ve gözetleme araçları ile tuzaklandığı tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edildi.


-"BOMBALI ARAÇ SALDIRISI SONUCU 6 MUHALİF PERSONEL YARALANDI"-


Öte yandan TSK açıklamasında son olarak, "Azaz kuzeydoğusundaki Şamarik meskûn mahalline yönelik, DEAŞ TÖ tarafından yapılan bombalı araç saldırısı sonucu 6 Muhalif personel yaralanmıştır. DEAŞ TÖ unsurları tarafından, Kilis şehir merkezine 3 adet Katyuşa roketi atılması sonucu, 6'sı çocuk olmak üzere 8 sivil yaralanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 hedef hava operasyonu ile imha edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN