Darbe propagandası yaptı serbest kaldı

Giriş Tarihi: 22.9.2016 10:57 Güncelleme Tarihi: 22.9.2016 11:07
Darbe propagandası yaptı serbest kaldı

Gerçekleri”adlı hesaptan “Temmuz ağır olur, Temmuz sıcak olur. Temmuz anlatılacak bir şey değil...yaşayıp göreceğiz'' şeklinde paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan Mustafa Selanik kod isimli Mesut Yanık’ın serbest kalması şaşırtıcı bulundu.

Kendisini eski DHKP-C'li üst düzey yetkili olarak tanıtan " Gerçekleri" adlı, Mustafa Selanik mahlaslı twitter kullanıcısının gerçekleştirdiği paylaşımlar özellikle 15 Temmuz darbe girişi sonrasında çok konuşulmuştu.

Twitter hesabından, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden aylar önce "Acele etmeyin Temmuz bayramdan sonra başlayacak", ''Temmuz...'', ''Hata zincirleri devam ediyor. Temmuz ağır olur, Temmuz sıcak olur'', ''Temmuz anlatılacak bir şey değil...yaşayıp göreceğiz'' şeklinde yapılan paylaşımlar, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Şahsın gerçek isminin Mesut Aykın olduğu tespit edilmesi üzerine FETÖ/PDY ile irtibatı olduğu iddiasıyla gözaltı kararı alındı. FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Mesut Yakın'ın örgüt ile irtibatı araştırıldı.

Emniyet ve savcılık ifadelerinde " Gerçekleri" isimli twettır hesabını kurup yönettiğini kabul eden şüphelinin FETÖ/PDY'nin faaliyet ve amaçlarına hizmet edecek paylaşımlar yaptığı da anlaşıldı.

Örgüt ile hiyerarşik bir bağı bulunduğuna ilişkin delil elde edilemediği iddiasıyla adli Kontrol talebi istenerek mahkemeye sevk edilen şüpheliye yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Her pazartesi günü adresine en yakın karakola imza atması şart koşulan şüpheli serbest bırakıldı. Şüphelinin serbest bırakılması şaşırtıcı bulundu.

160 bin küsür takipçisi olan Aykın'ın söz konusu hesaptan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Artvin'de düzenlenen saldırıdan iki gün önce "Fala bakıyorum. Falda Karadeniz çıktı. Coşkulu ve sıkıntılı" yazısı paylaşılmıştı.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe propagandası yaptı serbest kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN