Harekât sürecek

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Harekât sürecek

Bakan Işık, Suriye’de ’nin güvenliği teminat altına alınıncaya kadar harekâtın süreceğini söyledi. Işık, Türk askerinin harekâta direkt olarak katılmayacağını açıkladı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TUSAŞ Motor Sanayi (TEI) İleri İmalat Teknolojileri Binası'nın açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı Harekâtı'na Türk Silahlı Kuvvetleri'nin piyade unsurlarının da katılıp katılmayacağını sorması üzerine Işık, " burada kendi güvenliğini teminat altına alana kadar harekâtı sürdürecek. Bu konuda hiç tereddüt yok" diye konuştu. Bunun için El Bab'a gidilmesi gerekiyorsa bunun da gerçekleşebileceğini ifade eden Işık, şunları kaydetti:
ASKERİMİZ KATILMAYACAK: Özgür Suriye Ordusu'na gereken her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz ama kendi piyadelerimizle bu harekâta katılmak gibi bir planlamamız bugün için yok.
HAREKÂT SÜRECEK: burada kendi güvenliğini teminat altına alana kadar harekâtı sürdürecek. Bu konuda hiç tereddüt yok.
İZİN VERMEYİZ: Oradaki Suriyeli Araplara ait toprakların ne DAEŞ tarafından ne de PYD/ YPG tarafından işgaline kesinlikle olumlu bakmaz, müsamaha göstermez, mazur görmez.

MİLLİ İHA MOTORU GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Bakan Fikri Işık tören sonunda TEI tesislerinde milli imkânlarla üretilen İHA motorunu da gösterdi. "Işık, TEI'nin uzun bir çalışmayla tamamen mühendisliğini, dizaynını kendisinin yaptığı, imalatını da prototip olarak kendisinin ürettiği bir motoru görüyorsunuz. İnşallah bu motorun yakında seri üretimine de gireceğiz ve kendi insansız hava araçlarımıza bu motorumuzu takacağız, bu noktada dışa bağımlılığımızı ortadan kaldıracağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harekât sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN