Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalın: Başka ülkelerde sızma yapılabilir!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "FETÖ'nün bulunduğu tüm ülkelerde benzer sızma hareketleri yapılabilir" dedi.

Giriş Tarihi: 22.9.2016 16:54
Kalın: Başka ülkelerde sızma yapılabilir!

Kalın, TRT Haber'de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Terörle mücadelenin küresel bir sorun haline geldiğine dikkati çeken Kalın, dünyada hiçbir ülkenin kendini terörden bağımsız veya izole değerlendiremeyeceğini, terörün her yerde olduğunu söyledi.

ÜÇ TERÖRİST ÖRGÜT İLE AYNI ANDA MÜCADELE VERİYORUZ

'nin üç ana terör örgütüyle mücadele ettiğini belirten Kalın, birincisinin tüm dünyanın ve 'nin de gündeminde olan DAEŞ, ikincisinin PKK, üçüncüsünün ise 'de kanlı bir darbe girişimi yapan FETÖ olduğunu anlattı.

TALEBİMİZ ELEBAŞININ DOĞRUDAN İADESİ

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi konusunda ise Kalın, iade ve bir önceki adım olarak da gözaltı veya tutuklama yapılmasıyla ilgili hukuki sürecin işlediğini anlattı.

FETÖ elebaşının üçüncü bir ülkeye gönderilmesiyle ilgili bir soruya da Kalın, şöyle yanıt verdi:

"Bizim talebimiz doğrudan Türkiye'ye iadesidir. Bu kişi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Türkiye'deki işlediği suçlarla ilgili iade talep edilmektedir. Bir üçüncü ülkeye gönderilmesi değil, Türkiye'ye iadesi bizim öncelikli talebimiz. Şu ana kadar yaptığımız tüm resmi başvurularda zaten bu çerçevede. "

BAŞKA ÜLKELERDE DE BENZER GİRİŞİMLERDE BULUNABİLİR

Türkiye'de bugün darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğunu düşünenlerin sadece belli bir grup, parti veya çevre olmadığını, Türkiye toplumunun neredeyse tamamının bu konuda ittifak ettiğini belirten Kalın, "Bu ittifakı gözardı ederseniz Türkiye toplumunu yanlış okursunuz. Türkiye'nin ve toplumun dinamiklerini ıskalamış olursunuz. FETÖ, sadece Türkiye veya ABD'de tehdit olan bir örgüt değil, bulunduğu tüm ülkelerde yarın benzer şeylere girişebilir, benzer sızma hareketleri yapabilir." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalın: Başka ülkelerde sızma yapılabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN