Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Dost bildiklerimiz darbecileri kınamadı’

Giriş Tarihi: 23.9.2016
‘Dost bildiklerimiz darbecileri kınamadı’
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, New York'ta, İşkadınları Derneği (TİKAD) tarafından düzenlenen "Büyüyen , Gelişen Demokrasi" başlıklı konferansta yaptığı konuşmada FETÖ'nün kanlı darbe girişimine tepkisiz kalan ülke ve uluslararası birliklere ağır eleştiriler yöneltti. Emine Erdoğan özetle şunları söyledi:
Dost bildiğimiz bazı ülkeler, bu açık darbe girişimini kınamakta dahi çekimser kalmışlardır. 'ye her fırsatta demokrasi karnesi veren kurum ve kuruluşlar, milletimizin kararlı mücadelesini görmezden gelmişlerdir. 'Kim kazanırsa' bekleyişi içinde yarım ağızlı kınamalar yapmış, hatta darbenin kurgu olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmişlerdir. Bu akla ziyan yorumların ölümle burun buruna gelmiş bir milletin hissiyatında neler uyandırabileceğini vicdanlarınıza bırakıyorum.
15 Temmuz darbe girişimi demokrasi tarihi için bir dönüm noktasıdır. 55 yıl önce kendi seçtiği başbakanın idam edilmesine engel olamayan bir millet 15 Temmuz'da mücadelesini bizzat tankların yürümesine engel olarak vermiştir.
Bu iktidarın milletten başka hiçbir dayanağı olmamıştır. Bütün yatırımını da milli irade bilincini güçlendirmeye yönelik yapmıştır. Yani demokrasiyi ilmek ilmek dokumuştur. Nitekim 15 Temmuz bu yatırımın ne kadar değerli olduğunu hepimize bizzat göstermiştir.
15 Temmuz gecesi biz de Cumhurbaşkanımızla birlikte tepemize bombalar yağdırmak üzere bekleşen F-16'ların arasından geçerek Marmaris'ten İstanbul'a indik. Yolculuğumuz boyunca gözlerimizden okunan tek şey yürüdüğümüz yolun değerine olan inancımız ve kararlılığımızdı. Her ne yaşayacaksak milletimizle birlikte yaşayacaktık."
Konferansta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut da birer konuşma yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Dost bildiklerimiz darbecileri kınamadı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN