Türkiye'nin en iyi haber sitesi

faciasının ardından harekete geçildi

'nin CHP'li Meclis üyesi Mesut Kösedağı, bugün yaşanan kazanın ardından, şoförlerinin güvenliği ve kazaların aza indirilmesi için 'şoföre kabin' önerisinde bulundu.

Giriş Tarihi: 23.9.2016 22:03 Güncelleme Tarihi: 23.9.2016 22:03
Metrobüs faciasının ardından harekete geçildi

Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi Mesut Kösedağı, bugün yaşanan kazanın ardından, şoförlerinin güvenliği ve kazaların aza indirilmesine yönelik Meclis kürsüsünden meclis üyelerine seslendi.

ŞOFÖR KABİN ÖNERİSİ

Kösedağı, yaralılara şifa dileyerek başladığı konuşmasında, Avrupa'da olduğu gibi şoförü yolcudan ayıran kabinlerin yapılması önerisinde bulundu.

Metrobüslerin yeterli teknik bakımdan geçmediğini savunan Kösedağı,"Metrobüslerin seferleri bittikten sonra kapsamlı bir araştırma yapılmasını talep ediyoruz. Böylece boşalan frenlerden, kilitlenen direksiyonlardan oluşan kazaların önüne geçmiş oluruz." dedi.

Metrobüs şoförlerinin özel sürüş eğitimiyle, ciddi bir psikolojik ve halkla ilişkiler eğitiminden geçirilmesi talebinde bulunan Kösedağı, "Metrobüs yolları çok dar, bir şoförün sürekli olarak o yolları kullanması kolay değil. Bu yüzden metrobüs şoförlerine özel eğitim verilmesini talep ediyoruz." şeklinde konuştu.

Metrobüs yolunda hız limiti uygulaması getirilmesi gerektiğini savunan Kösedağı, "Bunların hepsinin dışında İstanbul'un trafiğini kurtaracak tek çözüm raylı sistemdir. Tekerlekli araçların İstanbul trafiğini çözme şansı yoktur. O yüzden Bakanlık ve İBB ile birlikte ortak bir çalışma başlatıp, metrobüs güzergahının durdurulup, metro güzergahına alınmasını talep ediyoruz."diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metrobüs faciasının ardından harekete geçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN