Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mini anayasa paketi ile ilgili önemli gelişme

Mini anayasa toplantısı sona erdi. Meclis'te mini anayasa paketi için AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'tan oluşan komisyon üyeleri yaptıkları 3 saatlik toplantı sonrası açıklama yaptı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, "Çalışmaları tamamladık, paketi genel bakanlara sunacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 23.9.2016 17:22 Güncelleme Tarihi: 23.9.2016 17:51
Mini anayasa paketi ile ilgili önemli gelişme

Meclis'te anayasa toplantısı sona erdi. Meclis'te mini anayasa paketi için AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'tan oluşan komisyon saat 14.00'te bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

7 MADDEDE UZLAŞMA SAĞLANDI

Açıklama yapan Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, "Uzlaştık, paketi genel bakanlara sunacağız" dedi. Gül, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Bugüne kadar 9 tane toplantı gerçekleştirdik. Özellikle 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından oluşan uzlaşma iklimine yakışır şekilde müzakerelerimizi yaptık. Bugün itibariyle partilerin görevlendirdiği 3 uzlaşma komisyonu üyesi olarak çalışmalarımızı tamamladık. Değerlendirmeleri sayın genel başkanlarımıza ileteceğiz. Yapacakları değerlendirmeler sonrasında da bunun yasalaşacağını, kanunlaşacağını ve ilk etapta Meclis açıldığında gündeme geleceğini düşünüyoruz. 7 maddede uzlaşma sağladık. Bu birkaç madde daha artabilir. Bunların kararlarını partilerin yetkili kanalları verecek. Bu çalışmalarla ilgili biz hazırlıklarımızı yaptık. Bu çalışmaların toplumumuz için hayırlı olmasını diliyorum.

Mini anayasa paketi ile ilgili önemli gelişme

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mini anayasa paketi ile ilgili önemli gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN