‘Korucu timleri’ geliyor

Giriş Tarihi: 24.9.2016
‘Korucu timleri’ geliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki gün 22 ilden 'ya gelen 37 köy korucu başı ile bir araya geldi. Korucu şehitlerin arttığı ve terörle mücadelenin hızlandığı bir dönemde gerçekleştirilen kritik toplantıda korucularla ilgili önemli kararlar alındı. Korucuların le birlikte kırsalda organize hareket edecekleri özel tim kurulması için çalışmaların başlayacağı ve statüleri iyileştirilecek olan korucuların terörle mücadelede daha etkin hale getirileceği belirtildi. Bakan Soylu başkanlığında Gölbaşı Vilayetler Evi'nde gerçekleştirilen toplantıda Bakanlığın şu düzenlemeleri yapacağı ifade edildi:

48 GÜNDE 329 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

bünyesinde kurulan 'Köy Korucuları Daire Başkanlığı', köy korucularının sorunlarına çözüm üretecek.
35 yıldır ismi ve statüsü tartışma konusu olan köy korucuları, yeni statü kazanarak isimlerindeki 'geçici' ve 'köy' ibareleri kaldırılacak. 'Kalıcı korucu' olacaklar.
Korucuların da bulunduğu özel bir 'tim' oluşturulması için çalışmalar başlayacak. Bu timde asker ile korucular birlikte çalışacak. Koruculara da ağır silah ve teçhizat verilecek. Toplantıda korucu başlarının, 'Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne de kayyum atansın', 'terör örgütleriyle bağlantısı bulunup görevden alınan öğretmenler geri göreve başlatılmasın' gibi talepleri de oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Korucu timleri’ geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN