Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pentagon görev süresini 1 yıla indirdi

Savunma Bakanlığı Pentagon'un bölgede devam eden güvenlik kaygıları nedeniyle bundan böyle personelinin 'deki görev süresinin bir yılla sınırlandırma kararını verdiği bildiriliyor.

Giriş Tarihi: 25.9.2016 13:00
Pentagon Türkiye görev süresini 1 yıla indirdi

Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) bölgede devam eden güvenlik kaygıları nedeniyle bundan böyle personelinin 'deki görev süresinin bir yılla sınırlandırma kararını verdiği bildiriliyor.

"1 YILA İNDİRME KARARI VERİLDİ"

ABD ordusuna ilişkin haber ve analizleriyle tanınan Stars and Stripes gazetesi, Kaıserslautern, Almanya mahreçli haberinde "Asker ve sivil personelin aileleri görünürdeki gelecekte 'ye dönmeyecek çünkü Avrupa'daki Hava Kuvvetleri subayları, Pentagon'un oradaki daimi görevlerin statüleri bir yıl olarak değiştirmeye karar verdiğini söylediler" diye yazdı.

"TÜM PERSONELİ KAPSIYOR"

ABD Hava Kuvvetleri Sözcüsü Yüzbaşı Robert Howard, kararın geçen Çarşamba günü alındığını ve aynı gün yürürlüğe girdiğini söylediğini belirten gazete, "Karar, ABD Avrupa Komutanlığı altındaki, Türkiye'deki tüm Savunma Bakanlığı personelini kapsıyor. Dışişleri Bakanlığı personelini etkilemedi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pentagon Türkiye görev süresini 1 yıla indirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN