DHKP-C yöneticisi yakalandı!

Terör örgütü DHKP-C’nin ’daki üst düzey yöneticilerinden yakalandı. İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir süredir izini sürdüğü Yıldırım, Esenyurt’ta bir araç içerisinde sahte kimlikle ele geçirildi. Teröristin, bir cinayetin yanı sıra özellikle Gazi Mahallesi’nde gerçekleştirilen birçok eylemi organize ettiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 26.9.2016 17:01 Güncelleme Tarihi: 26.9.2016 17:05
DHKP-C yöneticisi Gökhan Yıldırım yakalandı!

Terör örgütü DHKP-C'nin ilindeki yapılanmasının üst düzey sorunlularından birisi olduğu öğrenilen Esenyurt'ta düzenlenen operasyonla yakalandı.

Gökhan'ın Yıldırım 'ın bir süredir izini süren İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, şahsın Esenyurt'ta bir araç içerisinde olduğunu belirledi. Çevrede tertibat alınması ardından terörist müdahale edilerek kıskıvrak yakalandı. Şahsın üzerinde Yener Aydemir adına düzenlenmiş sahte kimlik ele geçirildi.

Gökhan Yıldırım'ın; 8 Şubat 2016'da Gazi Mahallesi'nde Dilaver Kıvrak isimli vatandaşın darp edilmesi ve aracın gasp edilmesi, 8 Mart 2016 Gazi Mahallesi'nde 2 vatandaşın darp edilmesi ve araçlarının gasp edilmesi, 14 Mayıs 2016''da Gazi Mahallesi'nde Recep Hasar isimli vatandaşın evinin bir grup terör örgütü mensubu tarafından basılması suretiyle öldürülmesi ve 3 vatandaşın yaralanması, 21 Haziran 20162da Gazi Mahallesi'nde bir araca saldırı düzenlenmesi ve bir vatandaşın yaralanması ve 27 Haziran 2016'da Gazi Mahallesi'nde polis aracına saldırı düzenlenmesi olaylarını örgüt adına organize ettiği belirlendi.

Gözaltına alınan Gökhan Yıldırım, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Teröristin Gazi Mahallesi Alan Yapılanması içerisinde de görevinin bulunduğu kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DHKP-C yöneticisi Gökhan Yıldırım yakalandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN