Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çılgınlık değil vatan aşkı

15 Temmuz’da darbecilere karşı direnişte gözünü kırpmadan tankların önüne atlayan Sabri Ünal tedavisinin ardından evine döndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kahramanlığından sık sık söz ettiği Ünal ‘Vatan aşkı bize bunları yaptırdı’ dedi

Giriş Tarihi: 27.9.2016
Çılgınlık değil vatan aşkı
Kanlı darbe girişimi sırasında tankların altından iki kez geçerek sağ kalmayı başaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da adından sıkça bahsettiği 15 Temmuz'un simge kahramanlarından Sabri Ünal, 2.5 ay süren tedavisinin ardından evine döndü. Evinin kapılarını ilk kez SABAH'a açan Ünal, hacdan gelen annesiyle giderdi. Ünal, "Herkes iki tankın altından nasıl geçtiğime şaşırıp, çılgın mısın diye sordu. O yaptığımız çılgınlık değil vatan ve millet aşkıydı" dedi.

KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK ZAFERİ
15 Temmuz hain darbe girişiminin simge kahramanlarından biri de Pendik'te yaşayan 34 yaşındaki Sabri Ünal'dı. Başbakan Binali 'ın cuntacı hainlerin sokağa çıkışını 'kalkışma' olarak duyurmasıyla birlikte Sabri Ünal, evinden çıktı. İlk olarak Kartal köprüsünü kapatan hainlerin karşısına dikildi. Burada bir süre kaldıktan sonra Boğaziçi Köprüsü'ne doğru yola çıktı. Altunizade'ye geldiğinde üzerine doğru hızla gelen tankın orta açıklık kısmına yattı. İlk tanktan kurtulan Ünal, kafasını kaldırdığında başka bir tankın üzerine doğru geldiğini gördü. Sadece saniyeler içinde ikinci tankın altına yatan Ünal'ın kolu ezildi. Çok sayıda ameliyat geçiren Ünal'ın son olarak kolunun dirsek içine deri nakli yapıldı. Doktorları daha sonra iki haftalık ev izni verdi. Ev izninin ardından Ünal'ın 2 ay daha sürecek tedavi sürecinde kol ve parmak işlevini tam olarak görebilmesi için kol içi operasyonu ve fizik tedavisi devam edecek. Milletin, demokrasi ve vatan aşkına darbeci hainleri bastırdığı o tarihi akşamın sembol isimleri arasına giren Sabri Ünal, evinin kapısını SABAH'a açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ulusal ve uluslararası toplantılarda da adını sıkça andığı 15 Temmuz gazisi Ünal, "Devletin tüm kurumlarının gösterdiği ilgiden çok memnunum. Cumhurbaşkanlığı, Spor Bakanlığı, Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları da dahil birçok kurum üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Bir kez cumhurbaşkanımızla telefonda konuştum. Bakanımız Berat Albayrak numarasını verdi. Bir eksik olunca kendisine ulaşabilme imkânım var" diye konuştu. Henüz tam olarak iyileşmediğini söyleyen Ünal, "Hiç tereddütsüz sokağa çıktım. Bu yaptığım bir çılgınlık değildi. Vatan, millet aşkı sayesinde çıktım. Yine kardeşlerim Züleyha ve Metin Ünal da o gece Allah için bir şeyler yapabilmek için benimle birlikte sokağa çıktılar. Sokağa çıkan o küçük insanların, iradesini ortaya koyunca büyük bir zafer elde ettiğini hep birlikte gördük" diye konuştu.

"ELİME GEÇSE PARAMPARÇA EDERİM"
Ünal, "Bu mücadelede kararlılıkla FETÖ'nün üzerine gitmeliyiz. Aksi halde bu beni üzer. Milletin iradesine bomba yağdıran bu insanların ülkemizde kırıntısı bile kalmamalı. Daha önce tanklar hakkında bazı kitap ve dergiler okuyordum ancak çok fazla da bilgi sahibi değildim. Şimdi yolda görsem herhangi bir ürperti duymam. Hatta üzerimden geçen o iki tank elime geçerse onları paramparça ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çılgınlık değil vatan aşkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN