Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neyse ki patlatmadı!

Giriş Tarihi: 27.9.2016
Neyse ki patlatmadı!
İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Gaziantep'in Nizip ilçesindeki konteynır kentte yaşayan Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti. Kaymakam Harun Sarıfakıoğulları ve AFAD İl Müdürü Adil Şiraz eşliğinde yerleşkedeki sağlık ocağı, ilkokul ve anaokuluna giden Johnson, çocuklarla buluştu. Alanda bekleyen Suriyelilere nereden geldiklerini soran Johnson, Halep'ten 4 yıl önce 'ye sığınmak zorunda kalan bir aileyle tercüman aracılığıyla sohbet etti. Aile fertleri, kendilerine sunulan hizmetler için minnettar olduklarını söyledi.

KINA HEDİYE ETTİLER
Sosyal tesisteki kadınlarla da sohbet eden Johnson'a, kına ve kelebek şeklinde buzdolabı süsü hediye edildi. Markette de incelemelerde bulunan Johnson, daha sonra 5 kişilik ailesiyle yaşayan Ahmed Nuri'nin evine konuk oldu. Aile fertleriyle bir süre görüşen Johnson, ardından İngiliz bomba imha uzmanlarınca eğitim verilen bir grup Suriyelinin patlayıcı ve arama konusundaki çalışmalarını izledi. Johnson, ekipten bilgi aldı. Sakarlıkları ile ünlenen Johnson'ın patlayıcılarla yakından ilgilenmesi, kısa süreli tedirginliğe yol açtı.

TÜRK MİLLETİ'Nİ ÖVDÜ
Johnson, Ankara'da ise AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'le bir araya geldi. Şırnak ve Mardin'deki terör saldırılarında şehit olan güvenlik görevlilerinin ailelerine başsağlığı dileyen Çelik, "'nin terörle mücadelesi büyük bir kararlılıkla sürecektir. Bu insanlığın barbarlığa karşı mücadelesidir. Sadece 'nin meselesi değildir" dedi. Darbe girişimi karşısında ortaya koyduğu demokratik duruşu nedeniyle Türk Milleti'ni kutlayan Johnson da "Türk Milleti, demokratik kurumlarının darbeciler tarafından alt edilmesine izin vermedi" diye konuştu. "Osmanlı'dan gelen iki kişi olarak geleceğimiz için paylaşacağımız çok şey var" ifadesini kullanan Johnson, Türk malı bir bulaşık makinesi kullandığını ve son derece iyi çalıştığını söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Gaziantep'in Nizip ilçesindeki konteynır kentte kalan Suriyelilerle sohbet etti. Çocukların eğitim ve alışveriş alanlarını gezen İngiliz bakana kamptaki kurslarda el işi öğrenen kadınlar da keçeden süsler ve kına hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neyse ki patlatmadı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN