Şebekeye baskı artıyor

Giriş Tarihi: 27.9.2016
İngiliz haber ajansı Reuters, FETÖ'ye bağlı 'deki ları mercek altına aldı. Ajansın özel haberinde 150'den fazla charter okulun giderek ağırlaşan mali ve yasal baskı altına girdiği bildirildi.

SORUŞTURMA YOĞUNLAŞTI
Kamu kayıtlarına göre FETÖ'nün önemli bir istihdam ve küresel ticari faaliyet kaynağı olan bu okullar kamu parasıyla finanse ediliyor. ABD resmi kayıtlarında ise bu okulların büyümesinin son yıllarda ciddi bir yavaşlama olduğu kaydedildi. "Bu yavaşlamanın temelinde 10'dan fazla eyalette başlatılan ve vergi mükelleflerinden alınan fonların kötüye kullanılmasından vize sahtekarlıklarına kadar değişen bir dizi resmi soruşturma yatıyor" denilen haberde, "Türk hükümeti, Gülen taraftarları üzerindeki baskıyı artırırken bir yandan da Gülen'in Türkiye'ye iadesinde ısrar ediyor" denildi.

YOLSUZLUK ŞÜPHESİ
Haberde şu ifadelere de yer verildi: "ABD'de 2015'te ve bu yıl, Gülenciler sadece üç okul açabildi. Kongre kayıtlarından alınan bilgiye göre 2015 yılında ABD bu gezilerin finansmanında yolsuzluklar olabileceği gerekçesiyle bu konuda bazı cezai soruşturmalar başlattı ve bu geziler askıya alındı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şebekeye baskı artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN