Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O hâkimlere de FETÖ’cü soruşturması

Adil Öksüz’ü soruşturması serbest bırakan hâkimler Köksal ve Çetin Sönmez hakkında HSYK’nın başlattığı soruşturma FETÖ kapsamına alındı

Giriş Tarihi: 28.9.2016
O hâkimlere de FETÖ’cü soruşturması
15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen, FETÖ'nün " Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ü serbest bırakan hâkimler Köksal ve Çetin Sönmez hakkındaki ön soruşturma, FETÖ üyesi yargı mensupları hakkında yürütülen soruşturmadan farklı işletilmişti. Hâkimler, FETÖ soruşturmasından çok, görev sırasındaki kusurlarından dolayı açığa alınmıştı. Ancak bu hâkimler hakkındaki son soruşturma raporu üzerinde çalışan müfettişler, soruşturmayı Çelik ve Sönmez'in FETÖ bağlantıları üzerinde durarak yürütüyor.

POLİS ARAŞTIRILIYOR
Bu kapsamda, hâkimlerin örgüt bağlantısı, dayanışması, kusuru, ihmali, kastı olup olmadığı araştırılıyor. Öksüz'ün üzerinde bulunan GPS cihazının da niteliği müfettişlerce inceleniyor. Müfettişlerin raporu tamamlandıktan sonra FETÖ bağlantıları saptanırsa Köksal Çelik ve Çetin Sönmez bu kapsamda ceza alacak. Bağlantı saptanmazsa hâkimlere disiplin cezası verilebilecek. HSYK Başmüfettişliğinin ihbarı üzerine, Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla ilgili emniyet ve jandarmaya yönelik başlatılan soruşturma da sürüyor. Olaya karışan ve jandarma ekiplerinin de FETÖ ile bağlantıları soruşturuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O hâkimlere de FETÖ’cü soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN