Tuncay Opçin kendi örgütünü bile tehdit etmiş

Giriş Tarihi: 28.9.2016 11:09 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 11:10
Tuncay Opçin kendi örgütünü bile tehdit etmiş

FETÖ’nün şantajcısı Tuncay Opçin’in başta Ekrem Dumanlı olmak üzere FETÖ medyasından birçok önemli ismi tehdit ederek ’ye gittiği ve teröristbaşı Fetullah Gülen’e yakınlaşarak örgüt üzerinde etkili olduğu belirtiliyor.

FETÖ'NÜN ŞANTAJCISI TUNCAY OPÇİN

SABAH, alçak darbe girişiminden bir gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Yatakta basıp şafakta asacaklar" diye tweet atan FETÖ monşeri Tuncay Opçin'i Teksas'ta bulmuştu. 325 kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildiği Balyoz kumpasının organizatörlerinden olan ve 75 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Opçin, soluğu diğer FETÖ üyeleri gibi yurtdışında almıştı.

FETÖ'NÜN OPERASYON EKİBİNDEN

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün operasyon ekibinde bulunan ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yapan tetikçi yazar Tuncay Opçin, bir dönem örgütün askerle olan ilişkilerinden sorumluydu. Her tür ajanlık ve bilgi sızdırmayı kendine görev edinen Opçin sahipolduğubilgileri de örgüte karşı kullanmaktan çekinmedi. Bir dönem şu an kaçak olan ve Brezilya'da bulunan asker imamı Hamidullah Öztürk'ün emrinde çalışan Opçin, tehdit ve şantajlarla örgüt içinde kendine yer edinen karakter yoksunu bir isim aynı da.

DUMANLI'YI TEHDİT EDİP ABD'YE GİTTİ

Eski Zaman Gazetesi yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile arası uzun zamandır bozuk olan Opçin, gazetenin üst düzey yöneticilerinden birinin uygunsuz fotoğraflarını çekerek Dumanlı'yı bunları basına sızdırmakla tehdit etmişti. Elindeki fotoğraflarla gazeteyi basan Opçin, bunları lamaması karşılığında ABD'de Fetullah Gülen ile görüştürüldü. Aynı zamanda Chronicle isimli bir dergisi çıkartılarak sus payı verildi. Opçin dergiyi gazetenin ana binasında hazırladı. Daha sonra Bugün Gazetesi'nin hafta sonu ekleri yönetmenliğine getirildi.

TEHDİT VE ŞANTAJ ASLİ GÖREVİ

Yurt dışına kaçtıktan sonra maddi sıkıntı yaşayınca Zaman'ın genel yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici ve Bugün'ün eski yayın yönetmeni Erhan Başyurt'u tehdit eden Opçin, "Yurtdışına giden arkadaşınızı, çalıştığı gazetenin yöneticileri bir kere bile aramaz. İhtiyacı olup olmadığını, geride bıraktıklarının durumunu hatırlamaz. Ne de olsa giden arkadaş "bizden"dir ve kuraldır: "Evin danası hiçbir zaman öküz olmaz." diye dert yanmıştı.

HOCASI GİBİ BEDDUACI

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün operasyon ekibinde bulunan ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yapan tetikçi yazarı Tuncay Opçin, twitter hesabından sık sık ağza alınmayacak çirkin ifade ve beddualar yağdırmasıyla meşhur. Örgüt lideri Gülen'in yaptığı bedduaları aratmayan ifadelerle beddualar eden kaçak Opçin, devlet büyüklerinden bütün kutsal değerlere kadar her şeyi ayaklar altına alacak kadar da kıblesini kaybetmiş birisi.

DARBEDEN BİR GÜN ÖNCE CUMHURBAŞKANI'NI TEHDİT ETTİ

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla 15 Temmuz darbesine ve darbecilere açık açık sahip çıkan Tuncay Opçin, darbe girişiminden bir gün önce attığı "Yatakta basıp şafakta asacaklar" tweeti ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Erdoğan'ı tehdit etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuncay Opçin kendi örgütünü bile tehdit etmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN