Adil Öksüz, FETÖ’cü lerin ‘abisi’ çıktı

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Adil Öksüz, FETÖ’cü askerlerin ‘abisi’ çıktı

Darbe girişiminin kilit isimlerinden firari imam Adil Öksüz’ün FETÖ’cü lerin ‘abiliği’ görevini de yürüttüğü ortaya çıktı

FETÖ'cü darbe girişi ardından başlatılan darbe soruşturması çerçevesinde Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay çok sayıda FETÖ'cü TSK personelinin ifadesine başvurmuş, önemli itiraflarda bulunan subaylar örgütteki ağabeylerinin isimlerini vermişlerdi. İtiraflar doğrultusunda FETÖ in ağabeylerine yönelik operasyon başlatılmıştı. Şüpheli listesindeki firari eski savcılar Fikret Seçen, Hikmet Usta, Hüseyin Ayar, Mehmet Yüzgeç ve İbrahim Ethem Kuriş'in asker yapılanmasında bir dönem ağabeylik yaptıkları, sonra da semt ve bölge ağabeyliğine terfi ettikleri saptanmıştı.

HSYK BAŞKANINDAN ADİL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI

FİRARİ SAVCILAR DA LİSTEDE
Darbeci askerlerin ifadeleri doğrultusunda, girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz'ün de örgüte mensup askerlerin ağabeyliğini yaptığı belirlendi. Öksüz, dosyaya şüpheli olarak kaydedildi. Öksüz'ün yanı sıra söz konusu soruşturma kapsamında adreslerinde bulunamayan, bütün çağrılara rağmen ifadeye gelmeyen, firari eski savcılar Fikret Seçen, Hikmet Usta, Hüseyin Ayar, Mehmet Yüzgeç ve İbrahim Ethem Kuriş'in de aralarında bulunduğu 70 kişi için "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yakalama kararı alındı. 15 Temmuz darbe girişiminin Akıncı Üssü'nde yakalanan Adil Öksüz, hâkimliklerce iki kez serbest bırakılmış ve ortadan kaybolmuştu. Öksüz hakkında 2015'te bir tanığın "Mahrem Hizmetler İmamı" olduğu yönünde verdiği ifadenin de 15 Temmuz'da yakalandıktan sonra savcılıktaki dosyasına konulmadığı anlaşılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Öksüz, FETÖ’cü askerlerin ‘abisi’ çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN