Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler la dolacak

Giriş Tarihi: 29.9.2016 11:38
Camiler kitapla dolacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, uygun olan lerde kütüphane kurulması ya da lık oluşturulması için müftülüklere talimat verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1-7 Ekim ler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında din hizmetleri müşavirlikleri ve ataşeliklerin yanı sıra müftülüklere de bazı yönergeler verildiğini söyledi.

"Cami ve " konulu etkinlikler kapsamında 30 Eylül Cuma günü camilerde kitap konulu vaazlar verileceğini anlatan Yiğit, fiziki alt yapısı uygun camilerde çocuk ve gençlerin zamanlarını değerlendirebilecekleri, kitap okuyup ev ödevi ve araştırma yapabilecekleri okuma salonları ve geniş çapta kütüphaneler; büyük mahallelerde ise müftülükçe belirlenecek camilerde öngörülen bazı kitapların yer aldığı kütüphane ve kitaplıklar oluşturulacağını belirtti.

Yiğit, camilerde din görevlilerinin rehberliğinde kitap okuma saatleri düzenleneceğini de ifade etti.

CAMİ VE YAZAR BULUŞMALARI YAPILACAK

Yiğit, hafta dolayısıyla da müftülüklerce belirlenecek camilerde "cami ve yazar buluşmaları" yapılacağına işaret ederek il ve ilçe halk kütüphaneleri ile ortak etkinlikler gerçekleştirilebileceğini bildirdi.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla 1 Ekim Cumartesi günü Ankara'daki Kocatepe Camisi fuar alanında yapılacak. Açılışa katılan vatandaşlara da ücretsiz kitap dağıtılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Camiler kitapla dolacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN