Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ mağduru kurum yeniden açıldı

Yaklaşık iki ay önce Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) derneği yüzünden kapısı mühürlenen ÇATOM binası yeniden açıldı.

Giriş Tarihi: 30.9.2016 16:23
FETÖ mağduru kurum yeniden açıldı

FETÖ terör örgütünün 'da ki sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Adıyaman Kadınlarını Kalkındırma Derneği, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatıldı. Dernek Başkanı aynı zamanda ÇATOM sorumlusu olması nedeniyle derneğin adresi olarak ÇATOM binasını gösterdi.

Adıyaman Kadınlarını Kalkındırma Derneği'nin, Dernekler Müdürlüğü'nde kayıtlı adresinin resmi kurum olan ÇATOM olması nedeniyle, buranın kapısına mühür vuruldu.

Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Adıyaman Çok Amaçlı Toplum (ÇATOM) Adıyaman Valiliğinin girişimleri sonucunda yeniden açıldı. Yetkililer, ÇATOM tarafından kadınlara yönelik verilen kursları vermeye devam edeceğini ve hizmette bir aksama olmayacağını açıkladılar.

ÇATOM'da biçki, dikiş, nakış, öncesi, el sanatları, giyim ve çeyiz ürünleri kursları başta olmak üzere açılan kurslarda kadınlar hem meslek öğrendi hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ mağduru kurum yeniden açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN