Kahraman 'in ismi Patani'de...

İHH İnsani Yardım Vakfı, Girişimi sırasında birliğini darbeci askerlere teslim etmeyerek şehit düşen ’in adını Patani’de yaşatacak.

Giriş Tarihi: 30.9.2016 10:24 Güncelleme Tarihi: 30.9.2016 10:25
Kahraman Ömer Halisdemir'in ismi Patani'de...

İHH İnsani Yardım Vakfı Tayland'ın Patani bölgesinde Müslüman halkın eğitim ihtiyacını gidermek için Birşeyyap Gönülllü İnisiyatifi ile birlikte yakında temelinin atılması planlanan Şehit u.

Proje; Pattani, Jala, Narathiwat, Sonkla ve Satol eyaletlerinden oluşan ve Tayland'ın güneyinde çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Patani bölgesinde özellikle yetim ve yoksul çocukların eğitim alabilecekleri iki katlı bir okul binası inşasını kapsıyor.

Şehit Ömer Halisdemir Okulunda yetimler ve ihtiyaç sahibi öğrenciler, fen ilimlerinin yanı sıra Kur'an eğitimi ile birlikte İslami eğitimi alarak bölge Müslümanlarına özgü Malay gelenekleri çerçevesinde yetiştirilecek. 6 sınıf, bir adet öğretmenler odası ve bir adet de bilgisayar odasından oluşan okul projesi tamamlandığında Şehit Halisdemir'in adını taşıyan okuldan 240 öğrenci istifade edecek.

ÖZGÜVEN SAHİBİ BİREYLER YETİŞTİRİLECEK

İslâm ahlâkına uygun olmayan zararlı alışkanlık ve davranışlardan nesilleri koruma maksadı da güden okulun hedefleri arasında çocukların; entelektüel, duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimini sağlayarak özgüven sahibi olmaları bulunuyor. Öğrencilerin, İslâm itikadına ve uygulamalarına gölge düşürmeden çok kültürlü topluma giren ve olumlu katkıda bulunan yetenekli bireyler olarak yetişmeleri de okulun amaçları arasında.

KAHRAMAN ASTSUBAY ÖMER HALİSDEMİR

Ömer Halisdemir, Girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan Özel Kuvvetler komutan yardımcısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi, Özel Kuvvetler komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'dan aldığı emir üzerine alnından vurarak öldürmüştü. Semih Terzi'nin korumaları da Ömer Halisdemir'i 30 kurşunla şehit etmişlerdi.

PROJEYE DESTEK OLUNABİLİYOR

Toplam maliyeti 126 bin 115 Euro olan proje, gereken fonunun toplanması için hayırseverlerin yardımlarını bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman Ömer Halisdemir'in ismi Patani'de...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN