Teröristlerin kaçırdığı 2 güvenlik görevlisi için operasyonlar sürüyor

-Çukurca karayolu Doğanlı köyü yakınlarında kaçırılan güvenlik görevlilerinin terör örgütünün elinden salimen kurtarılması için başlatılan operasyonların aralıksız sürdüğü öğrenildi. İçişleri Bakanı Soylu, aileler ile görüşerek güvenlik görevlilerinin kurtarılması için operasyonların sürdüğü bilgisini paylaştı.

Giriş Tarihi: 30.9.2016 10:49
Teröristlerin kaçırdığı 2 güvenlik görevlisi için operasyonlar sürüyor

-Çukurca karayolu Doğanlı köyü yakınlarında kaçırılan güvenlik görevlilerinin terör örgütünün elinden salimen kurtarılması için başlatılan operasyonların aralıksız sürdüğü öğrenildi.

yetkililerinden alınan bilgiye göre, 21 Eylül 2016'da Hakkari-Çukurca karayolu Doğanlı köyü yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan güvenlik görevlileri Mevlüt Kahveci ile Ümit Gıcır'ın sağ salim kurtarılması için başlatılan operasyonlar devam ediyor.

İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN TALİMAT

Kaçırılan güvenlik görevlilerinden birinin annesiyle, diğerinin ise babasıyla 25 Eylül 2016'da görüşerek, güvenlik görevlilerinin kurtarılması için tüm operasyonların devam ettiği bilgisini paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik görevlilerinin ikamet ettiği illerin valilerine de ailelerle ilgilenilmesi için talimat verdi. İçişleri Bakanı Soylu, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile görüştü, her iki bakanlık, terör örgütü tarafından kaçırılıp alıkonulan güvenlik güçlerinin ve sivillerin aileleriyle yakın irtibatta bulunulması ve karşılıklı görevlendirmeler yapılması hususunda mutabık kaldı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde bu ailelerle irtibatta olacak yeni bir birim oluşturuldu. İçişleri Bakan Yardımcısı da ailelerle görüştü.

Uzman çavuşlar Mevlüt Kahveci ve Ümit Gıcır, 21 Eylül'de Hakkari-Çukurca karayolu Doğanlı köyü yakınlarında yol kesen PKK'lı teröristler tarafından kaçırılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerin kaçırdığı 2 güvenlik görevlisi için operasyonlar sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN