Terörün sesi kısıldı

Ankara, FETÖ’den sonra PKK ile mücadele için düğmeye bastı. TÜRKSAT uydusunda örgüte destek veren 12 TV kanalı uydudan çıkarıldı. Sırada hain örgüte destek verenlere yönelik soruşturmalar var

Giriş Tarihi: 30.9.2016
Terörün sesi kısıldı
Milli Güvenlik Kurulu'nun önceki günkü toplantısı sonrası flaş gelişme yaşandı. PKK ile mücadelenin masaya yatırıldığı toplantı ardından TÜRKSAT uydusu üzerinden yayın yapan "terör örgütü PKK'ya müzahir" 12 TV kanalı kapatıldı. Doğrudan PKK'ya destek veren, örgütün siyasi hedeflerine ulaşması için sosyal ve toplumsal propaganda yürüten, ya da doğrudan örgüt propagandası yapan kanallar uydudan çıkarıldı.

RTÜK BİLDİRDİ, TURKSAT ÇIKARDI
Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında "milli güvenliğe tehdit olduğu tespit edilen yapı, oluşum ve gruplar ile terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı ve irtibatı belirlenen kanallar"ın kapatılmasına karar verildi. Bu kapsamda kapatılması kararlaştırılan Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV, Denge TV, HTV Hayat, İMC TV, TV 10, Zarok TV, TV, Mezopotamya TV'nin de aralarında bulunduğu 12 televizyon ve 11 radyo kuruluşunun isimleri RTÜK tarafından TÜRKSAT'a bildirildi. Bu kanallardan uydu ortamında yayında bulunanların yayınları önceki gece itibarıyla TÜRKSAT tarafından sonlandırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada, "MGK'nın olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunduğu" belirtilmişti.

14 BELEDİYEDEN TERÖRE DESTEK
Önceki gün gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu'nda teröre destek veren belediyelere karşı yürütülen çalışmalar da masaya yatırıldı. Toplantıda örgüte kaynak sağlayan belediyelere yönelik çalışmaların da kararlılıkla yürütüleceği vurgulandı. Teröre destek veren 14 DBP'li belediyenin kendilerine yol, su ve diğer belediye hizmetlerinin yapılması için gönderilen paraları örgüte gönderdiği belirlendi. Diyarbakır, Van, büyükşehir belediyesi ve 11 il belediyesi olmak üzere 14 DBP'li belediyeye vatandaşa hizmet götürmesi için diğer belediyelere gönderildiği gibi bütçeden 2015 yılı için toplam 1 milyar 637 milyon TL'lik kaynak gönderildi. Bu belediyeler ise hizmet yerine paraları terör örgütüne aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörün sesi kısıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN