Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 terör örgütü DAEŞ hedefi vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetlerince sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, tespit edilen 10 DAEŞ terör örgütü hedefine, destek unsurlarınca 33 , 40 ÇNRA ve 20 tank atışı yapıldı.

Giriş Tarihi: 1.10.2016 10:20
10 terör örgütü DAEŞ hedefi vuruldu

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 39'uncu gününde, sabah 07.00'ye kadar meydana gelen gelişmelere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Azaz-Rai hattında muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu ile DAEŞ terör örgütü arasında Uvayşiyah, Cubban, Tall Atiyah ve Tall Aşah meskun mahallerinde yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Uvayşiyah, Cubban ve Tall Atiyah'ta büyük ölçüde hakimiyet sağlayan muhalif unsurların tam kontrol sağlama çabaları ve mayın ve el yapımı patlayıcı temizlik faaliyetleri sürüyor.

Bölgede bugün keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 10 DAEŞ terör örgütü hedefine, destek unsurlarınca 33 , 40 çok namlulu roketatar (ÇNRA) ve 20 tank atışı yapıldı. Atışlar sonucunda 4 silah yüklü araç, arazide kamufle edilmiş 5 çadır tipi barınma alanı, bir karargah binası imha edildi.

Bölgede bugün yaşanan çatışmalarda biri daha önce yaralanan 3 muhalif şehit olurken, 7 muhalif de yaralandı. Destek sağlayan TSK unsurlarında ise zayiat ve hasar meydana gelmedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 terör örgütü DAEŞ hedefi vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN