Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görmez: ler 24 saat kalmalı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'ler ve Din Görevlileri Haftası' konuşmasında önemli lmalarda bulundu. Görmez, "Caminin mesai saatleri yoktur. Din gönüllüsünün mesai saatleri yoktur. Cami devlet dairesi değildir. Cami Allah'ın evidir ve Allah'ın evi 24 saat her kardeşimize kapısını açık tutmak zorundadır" dedi.

Giriş Tarihi: 1.10.2016 13:16 Güncelleme Tarihi: 1.10.2016 13:30
Görmez: Camiler 24 saat açık kalmalı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 'ler ve Din Görevlileri Haftası' programının ını gerçekleştirdi.

CAMİLER 24 SAAT AÇIK KALMALI

Ankara'daki Kocatepe Camii Fuar Alanı'nda yapılan programında açılışında hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, camilerin 24 sat kalması üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Bu hafta içerisinde 'Namazla Diriliş Haftası' vesilesiyle camilerin 24 saat açık kalması üzerinde durmaya başladık. Bunu henüz başarabilmiş değiliz. Ancak başarmamız gerekiyor. Camiler namaz vakitlerinde açılan, namazdan sonra kapatılacak devlet daireleri değildir. Camiler Allah'ın evleridir. Bizim Diyanet olarak camilerin kapısına kilit vurma hakkımız olamaz, olmamalıdır. Camiler 24 saat açık olmalıdır. Gece yarısında dahi bir kardeşimiz bir mabedin önünden geçerken içeri girip Rabb'ine yönelme hakkına sahip olduğunun farkında olmalıdır. Onun için son yıllarda en çok üzerinde durduğumuz hususlardan bir tanesi camilerimizin açık bulundurulması. Caminin mesai saatleri yoktur. Din gönüllüsünün mesai saatleri yoktur. Cami devlet dairesi değildir. Cami Allah'ın evidir ve Allah'ın evi 24 saat her kardeşimize kapısını açık tutmak zorundadır" ifadelerini kullandı.

GÖRMEZ "CAMİLER 24 SAAT AÇIK KALMALI"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görmez: Camiler 24 saat açık kalmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN