Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse korkmasın ama teröristler endişe etsin

Adalet Bakanı Bozdağ, adliye ve cezaevlerindeki soruşturmalarla ilgili, “Söylentiler vardı, tedbirimizi aldık” açıklamasını yaptı. FETÖ’cülerin ayıklanacağını belirten Bozdağ: “Kimse korkmasın, teröristler endişe etsin” dedi

Giriş Tarihi: 1.10.2016
Kimse korkmasın ama teröristler endişe etsin
OHAL'in sadece devlete uygulandığına vurgu yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, devleti yönetenlerin işlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde yapması için OHAL'in sürmesi gerektiğini belirtti. Bozdağ özetle şunları söyledi:
OHAL'DEN VATANDAŞ ZARAR GÖRMEYECEK: Olağanüstü halin 3 ay daha uzatılması ihtiyaç olduğundandır. Öngöremediğimiz başka tehlikelerin devam ettirilmemesi için buna ihtiyacımız var. 3 ayda devletin içindeki FETÖ hücrelerini bitirmek mümkün değil. Bugüne kadar OHAL sadece devlete uygulandı. Devleti yönetenler işlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde yapsın diye uygulandı. Vatandaşımız OHAL uygulamalarından zarar görmemiştir ve görmeyecektir.
CEZAEVLERİNDE ÖNLEM ALINDI: Cezaevleri içerisinde bazı ceza infaz koruma memurları tarafından FETÖ mensuplarına 'şöyle şöyle şeyler yapılacak' şeklinde söylentiler var. Şu anda FETÖ'yle ilişkisi düşünülen bin 500 infaz koruma memuru görevinden el çektirilmiştir. Onlarla ilgili soruşturmalarda suçlu bulunanlar ihraç edilecektir. Cezaevlerinin güvenliğiyle ilgili de pek çok tedbir alınmıştır. İşin üzerinde durduğumuzu bilmenizi isterim ve her türlü tedbiri aldık, almaya da devam edeceğiz.
FETÖ İLE YOLLARINIZI AYIRIN: Fetullah Gülen yapılanmasının içinde olan ama suçu olmayan vatandaşlarımıza sesleniyorum; 'Fetullah Gülen yalancıların şahıdır. Bunların umurunda siz değilsiniz, bunlar ne sizi ne ailenizi düşünüyorlar. Cennet vaat ediyorlar. Bu kadar insanı öldüren katil değil midir? Bunlarla yolunuzu ayırın.

TERÖRE BULAŞMAYANLAR AYIKLANACAK
FETÖ veya bölücü terör örgütü mensupları devletin içinden tek tek ayıklanacak... Topluma bir korku salınıyor. Kimse korkmasın ama teröristler endişe etsin... Darbeler tekrar etmesin diye üzerimize düşen vazifeyi yapıp gereken tedbirleri almasak Türkiye ileride yeni teşebbüslerle karşılaşacak. Bunun için gereken adımları attık atmaya da devam ediyoruz... Bütün kamu kurumları çalıştırdığı kamu görevlilerinin, devlete millete ve anayasal düzene sadakatinden emin olmalıdır. Bakın Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği dağıldı, birleşerek yoluna devam etti. Bu ülkelerin hepsinde komünist rejime bağlı çalışanlarda bir arındırmaya gidildi. Bütün devletler sadakat şüphesinin gereğini yapar. Örgütlere sadakati olanlar istihdam edilmeyecek. Milletin gönlüne bir korku salınmaya çalışıyor, OHAL ve uygulamaları nedeniyle. Teröre bulaşmamış vatandaşlarımız endişe etmesin. Terörle ilişkisi olmayan hiçbir vatandaşımızın görevine son verilmez.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse korkmasın ama teröristler endişe etsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN