Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan 'dan hicri mesajı!

Başbakan , "Hicretin 1438. yılının milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa ve huzur getirmesini diliyorum. Ehl-i Beytin güzide fertlerini rahmet ve hürmetle anıyorum." dedi.

Giriş Tarihi: 2.10.2016 23:58 Güncelleme Tarihi: 3.10.2016 01:33
Başbakan Yıldırım'dan hicri yılbaşı mesajı!

Başbakan Binali , "Hicretin 1438. yılının milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa ve huzur getirmesini diliyorum. Ehl-i Beytin güzide fertlerini rahmet ve hürmetle anıyorum." ifadesini kullandı.

Yıldırım, "Hicri yılın başlangıcı" dolayısıyla mesaj yayımladı.

"BÜTÜN VATANDAŞLARIMA EN KALBİ MUHABBETLERİMİ SUNUYORUM"

Mesajına, "Bugün 1 Muharrem 1438. Yeni bir hicri yılın ilk günündeyiz." diye başlayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Hicretin 1438. yılının milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum. Bugün idrak etmeye başladığımız Muharrem ayında, İslam aleminin 'Aşura Günü' olarak bildiği çok özel bir gün bulunmaktadır. Aşura Günü, şükür ve bereket günü olarak kutlanır ve dünya tarihinde birçok sevindirici hadisenin gerçekleştiği gün olarak bilinirse de İslam dünyası o gün, Hazreti Muhammed'in (SAV) ev halkını ve özellikle Kerbela Şehitlerini yad etmektedir. Bu vesileyle Ehl-i Beytin güzide fertlerini bir kez daha rahmet ve hürmetle anıyorum. Yeni hicri yılın hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarıma en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'dan hicri yılbaşı mesajı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN