Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama'nın temsilcisi McGurk açıkladı! Ebu Hannah öldü

'ın Musul kentinin DEAŞ'ten kurtarılması için planlanan operasyonun yapılmasına kısa bir süre kaldığı açıklanırken, öncülüğündeki koalisyon uçaklarının kentteki bazı DEAŞ hedeflerini vurmaya başladığı belirtildi. ABD Başkanı Barack Obama'nın DEAŞ özel temsilcisi  Brett McGurk, sosyal medya hesabında, Musul'da DEAŞ'in önemli askeri sorumlularından Ebu Hannah'ın öldürüldüğünü duyurdu.

Giriş Tarihi: 2.10.2016 15:35 Güncelleme Tarihi: 2.10.2016 16:12
Obama'nın temsilcisi McGurk açıkladı! Ebu Hannah öldü

'taki Kürt sitelerinde yer alan haberlere göre hava saldırıları, 'Musul operasyonunun yaklaştığı' şeklinde yorumlanırken, öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçaklarının, Musul kent merkezindeki DEAŞ hedeflerini vurmaya başladığını söyledi. Peşmerge komutanı Hasan Hüseyin, söz konusu hava saldırılarda çok sayıda DEAŞ'linin öldürüldüğünü ve örgütün ağır kayıplar verdiğini anlyattı. ABD Başkanı Barack Obama'nın DEAŞ özel temsilcisi Brett McGurk, sosyal medya hesabında, Musul'da DEAŞ'in önemli askeri sorumlularından Ebu Hannah'ın öldürüldüğünü duyurdu.

'DEAŞ, SURİYE'DEN YAKIT TAŞIYOR'

Irak ordusunun Geyare ve Şergate'yi DEAŞ'ten geri almasından sonra DEAŞ'in akaryakıt sorununu çözmek için 'den Musul'a tankerlerle petrol ve gaz taşıdığı, ya da kaçakçılardan akaryakıt aldığı belirtildi.

IRAK VE SURİYE TEZKERESİ RESMİ GAZETE'DE

Irak Bölgesel Kürt yönetimi Güvenlik Ajansının sözcüsü Bewar Xinisi, şimdiye kadar Irak petrolünü kaçakçılar aracılığı ile satan DEAŞ'in, artık petrol aldığını söyledi. DEAŞ'in satacak akaryakıt bulamadığı için ekonomik olarak ciddi sıkıntı yaşadığını söyleyen Xinisi, DEAŞ'in şu anda akaryakıt ihtiyacının yüzde 70'ini Suriye'den karşılamaya çalıştığını ifade etti.

10 SORUDA RAKKA VE MUSUL OPERASYONLARI OBAMA'DAN MUSUL AÇIKLAMASI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'nın temsilcisi McGurk açıkladı! Ebu Hannah öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN