Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyaya millet olmanın dersini verdiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birileri FETÖ’nün başına ve vagonlarına sahip çıksa da milletim onlara gereken dersi verdi. Şimdi kaçacak delik arıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak biz kovalayacağız

Dünyaya millet olmanın dersini verdiniz
Cumhurbaşkanı , FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin karargâhı olarak kullanılan Mürted Üssü'ne yürüyerek darbeyi engellemeye çalışan ve bu sırada 9 vatandaşın şehit düşüğü Kazan'ı ziyaret etti. Belediye binası önünde Türk bayraklarıyla toplanan Kazanlılara "Kahraman Kazan halkı" diye hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

MÜRTED ÜSSÜ'NÜ HESABA ÇEKTİNİZ:
Mürted Üssü'nü (eski adıyla Akıncı Üssü) sizler burada gerektiği şekilde hesaba çektiniz. İnanıyorum ki sizlerin o onurlu direnişiniz, sizlerin o haysiyetli direnişiniz, sizlerin o şehadete yürüyüşünüz, sizlerin o demokrasiye sahip çıkışınız, bu dünyada bir örnek teşkil etmiştir.

KAÇACAK DELİK ARIYORLAR:
Bu millet çok aziz bir millet ve hani şair diyor ya 'Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz / Gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz.' Bu millet böyle bir millet. Sizler dünyaya millet olmanın dersini verdiniz, birileri anlamasa da. Birileri Fetullahçı Terör Örgütü'nün başına da vagonlarına da sahip çıksa da sizler onlara gereken dersi verdiniz. 'İnlerine gireceğiz.' dedik, işte inlerine girdik. Şimdi kaçıyorlar, kaçacak delik arıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu dünyada biz, ebedi âlemde de Rabbim onlara bunun hesabını soracaktır. 241 şehidimizin, 2 bin 194 gazimizin hesabını soracaktır. Sadece bunlar mı? 40 yılı aşkın süredir bu milleti nasıl aldattıklarının hesabını soracaktır. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olanlara bunun hesabını soracaktır.

ZANNETTİLER Kİ F-16, F-16'LARLA DURDURULUR:
15 Temmuz'da bir şeyi hesap edemediler, bu asil millet ayağa kalkarsa ne olur? Bunun hesabını yapmadılar. Bunlar zannettiler ki F-16, F-16'larla durdurulur. Bunlar zannettiler ki helikopterler, helikopterle durdurulur, tanklar, tanklarla durdurulur, toplar, toplarla durdurulur, silahlar, silahlarla durdurulur. Ama bunlar bir şeyi unuttular, tüm bunların karşısında bu asil millet kendisini ortaya koyarsa ne olur bunu düşünmediler.

HALKIM ALDIRIŞ ETMEDİ:
Ben milletimin arasına eşimle, torunlarımla beraber karıştığımda üzerimizden F16 alçakça alçak uçuş yapıyordu. Ses hızını aştığı zaman bomba etkisi yapar, onunla halkımı ürkütmeye, korkutmaya çalışıyorlardı ama halkım hiç aldırış etmedi.

ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Kazan'da şehit edilen 9 vatandaşın aileleri ve gazilerle belediyede bir araya geldi. Ardından şehit ailelerini evlerinde de ziyaret etti. Erdoğan, Ömer Tekdemir, Ümit Güder ve Ali Anar'ın ailelerine taziyelerini iletti. Erdoğan, 15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Etimesgut'taki evini ziyaret etti. Keçiören'de ise şehit Mustafa Avcu'nun evini ziyaret eden Erdoğan, Kuran-ı Kerim okudu.

BENİM OYUNUMMUŞ
(Darbe girişimi) dünyada bazı ülkeler vardı ki hâlâ bunu benim bir oyunum olarak göstermeye çalışıyordu. Nasıl oluyor da ölüm için bir oyun tezgâhlıyorsunuz? Kendiniz ölüme gidiyorsunuz, nasıl oluyor bu iş? Arkamızdan helikopterler, uçaklar geliyor. İşte bunlar bizi tanıyamadılar, tanıyamayacaklar.

'KAHRAMAN KAZAN' VATANDAŞLAR
Kazan ilçe girişine "Cumhurbaşkanımız yanınızdayız", "Sayın Cumhurbaşkanımız kahraman Kazan'a hoş geldiniz", "Kazan direndi, Türkiye kazandı", "15 Temmuz'da kefenimizle yola çıktık, milli irade kazandı" ve "Direnişten dirilişe" yazılı pankartlar asıldı. Kazan Belediyesi'nin ilçenin girişindeki trafik tabelasını, "Kahraman Kazan" şeklinde değiştirmesi de çekti.

ÇATLIYOR PATLIYORLAR
Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kanal ve 3. havalimanı gibi dev projelere dikkat çeken için Erdoğan, "Zaten buna tahammül edemiyorlar, bunu hazmedemiyorlar. Bundan dolayı çatlıyor, patlıyorlar. 'Niye kıskanıyorsunuz? Çalışın sizin de olsun' diyoruz onlara. Çalışıyoruz, koşturuyoruz, oluyor, daha da olacak. İnşallah eğitim sisteminde, sağlık sisteminde muasır ülkelerin üzerine çıkıyoruz, çıkacağız" diye konuştu.

İÇİNE EV SIĞAN KUCAKLAŞMA
DOWN sendromlu Mert Çetükkaya "Asrın İmecesi Sevgi Kilimi-1299 Minik El Bir Bayrak Projesi"ni hayata geçiren çocuklardandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kucaklaşma fotoğrafıyla tanınmıştı. Cumhurbaşkanı'nı ziyareti sırasında kira ödemekte zorlandıklarını belirten Çetükkaya'nın isteğini işadamı Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Ayyıldız yerine getirdi. Aileye İstanbul Kâğıthane'den bir ev alındı. Kurban Bayramı'nda evlerine taşınan Mert'in annesi Fatma Çetükkaya, "Mert çok mutlu, artık bir odası var. Cumhurbaşkanımız mutluluğumuza vesile oldu" dedi

BAKANLAR KURULU KÜLLİYE'DE TOPLANACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek. Toplantıda OHAL'in 3 ay uzatılması ve 15 Temmuz'un Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü olarak resmi tatil ilan edilmesi için karar alınacak. Toplantıda, ayrıca Fırat Kalkanı Operasyonu'nun son durumu, Suriye ve Irak'taki son gelişmeler ile başta FETÖ, DEAŞ, PKK, PYD-YPG olmak üzere terör örgütleriyle mücadele konusu ele alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyaya millet olmanın dersini verdiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN