Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerden "15 Temmuz Ruhunu namazla yaşat" etkinliği

2 yılı aşkın süredir başta İstanbul ve çevre illerde olmak üzere sabah namazlarında bir araya gelen gençler, senenin ilk "Sabah Namazı Devrimi"ni 9 Ekim Pazar günü Üsküdar 'nde yapacak.

Giriş Tarihi: 3.10.2016 17:03
Gençlerden 15 Temmuz Ruhunu namazla yaşat etkinliği

Sabah Namazı Devrimi adı altında pazar günü sabah namazlarında bir araya gelen gençler, senenin ilk startını bu hafta veriyor.

Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda tanınmış simanın katıldı��ı sabah namazları, bu dönemde de birçok çarpıcı ismi ağırlayacak. Önceki programlara; İhsan Şenocak, Bülent , Yakup Köse, Yavuz Baysan, Bahadır Kurbanoğlu, Şehit Esma Biltaci'nin ağabeyi Ammar Biltaci ve 15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı gibi tanınmış isimler katılmıştı.

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan programa; Siyer Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, 15 Temmuz'da vatan savunmasında şehit düşen Halil Kantarcı'nın ağabeyi Murat Kantarcı ve 15 Temmuz Gazisi Muhammet Emin Tekin katılacak. Gazeteci - Yazar Adem Özköse'nin de konuşma yapacağı programa çok sayıda gencin de katılması bekleniyor.

KARDEŞLİK BAĞINI GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYOR

15 Temmuz ruhunu sabah namazları ile buluşturmayı hedefleyen Sabah Namazı Devrimi ekibi, ayrıca da programda gençlerle birlikte kardeşlik bağlarını geliştirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 45 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Sabah Namazı Devrimi programları daha sonra da birçok kuruluşça örnek alınmış ve çeşitli kurumlarca farklı il ve ilçelerde düzenlenmeye başlanmıştı.

PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR

Tüm vatandaşların katılabileceği senenin ilk sabah namazı programı, 9 Ekim Pazar Günü Üsküdar 'nde icra edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerden "15 Temmuz Ruhunu namazla yaşat" etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN