Palalı saldırgana 2 kere müebbet…

Giriş Tarihi: 3.10.2016
Palalı saldırgana 2 kere müebbet…

Fatih’te 15 Temmuz gecesi den sala okuyan imamı önlemek için pala ile saldıran Zeki Türkeri için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Diyanet İşleri Başkan Mehmet Görmez'in talimatıyla minarelerden gece boyu sala okunmuştu. Sala okuyan imamlardan biri de Fatih Mihrişah si imamı Adem Tunoğlu idi. Tunoğlu, polis emeklisi arkadaşı Nihat 'la birlikte saat 01.00 sıralarında camiye gitti. Sala sesini duyarak camiye koşan Zeki Türkeri isimli kişi imama engel olmak istedi. Eline aldığı palayla cami imamı ve arkadaşına, "Bittiniz lan siz. Sizin devriniz kapandı. Hepiniz hesap vereceksiniz. Bundan sonra biz konuşacağız" diyerek saldırmaya başladı.

AĞIR YARALANDILAR
İmam Adem Tunoğlu, saldırganın bıçak darbeleriyle göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanırken, Nihat Altın ise kafasına darbe aldı. Etrafa toplanan kalabalık sayesinde kurtulan iki arkadaş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastanede, ağır derecede yaralanma raporu verilen imam Adem Tunoğlu ve Nihat Altın, kendisini darp eden Zeki Türkeri'nden şikâyetçi oldu. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 10 gün sonra bulunan saldırgan Zeki Türkeri'nin, alkollü olduğunu iddia ederek suçlamaları reddetti. Ancak caminin güvenlik kamarası görüntülerinde palayla ikilinin üzerine saldırdığı görülen Zeki Türkeri, Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FETÖ'YE VE DARBEYE DESTEKTEN...
Savcılık yürüttüğü soruşturma sonunda Zeki Türkeri'nin kesici aletle cami imamı ve arkadaşına saldırarak öldürmeye teşebbüs ettiği belirten bir iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianamede, Türkeri'nin darbeye karşı birlik çağrısı yapılan salayı susturmaya çalışarak terör örgütünün amaç ve stratejisi doğrultusunda darbeyi destekler şekilde davrandığı, FETÖ'ye yardım maksadıyla hareket ettiği belirtildi. Zeki Türkoğlu hakkında, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Palalı saldırgana 2 kere müebbet…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN