Türkiye'nin en iyi haber sitesi

400 dönüm arazide saltanat sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün ’nin yanı sıra varlık gösterdiği ülkeler için de güvenlik tehdidi oluşturduğunu belirtti. Erdoğan, “Başta ABD olmak üzere hâlâ bunun farkında olmayanlar var. Bir terörist 17 yıldır 400 dönümlük arazide saltanat sürüyor” dedi

Giriş Tarihi: 4.10.2016
400 dönüm arazide saltanat sürüyor

"FETÖ TÜM DÜNYA İÇİN TEHDİTTİR" DEDİ GÜLEN'İ İADE ETMEYEN ABD'Yİ ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Yeni Stratejik Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı'na katıldı. Cumhurbaşkanı özetle şunları söyledi:

HÂLÂ FARKINDA DEĞİLLER: Bu örgüt sadece için değil, farklı kılıflar altında varlık gösterdiği her ülke için aslında güvenlik tehdididir. Bunu devlet başkanlarına, hükümet başkanlarına söylüyorum. Ama hâlâ bunun farkında olmayanlar var. Başta Amerika... Mahkemeler karar verecekmiş. 85 koli dosya gönderdik. Şimdi yeni dosyalar var. Amerika bizden terörist istediği zaman biz hemen paketleyip gönderiyoruz. Mahkeme kararı demiyoruz. Ama biz aynı karşılığı stratejik ortağımızdan göremiyoruz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "85 KOLİ DOSYA GÖNDERDİK"

SALTANAT SÜRÜYOR: Konuştuğumuz zaman bunu medya üzerinden yapmayalım. Eyvallah medya üzerinden yapmayalım. Biz büyükelçilerimiz vasıtasıyla, bizzat kendimiz telefonla görüşmek suretiyle, Dışişleri bakanlarımız görüşmek suretiyle, devlet başkanları olarak görüşmek suretiyle zaten bunu sizlerle paylaşıyoruz. Ama bir terörist hâlâ, 17 yıldır 400 dönüm arazide saltanat sürüyor, bize teslim etmiyorsunuz. Bunu her yerde söylediğim için burada da rahat rahat söylüyorum. Çünkü gıyapta konuşmak bize yakışmaz. Biz konuşulması gereken neyse onu konuşuyoruz. Kendi içimizde bile bazıları diyor ki 'Bizim Cumhurbaşkanımız çok dik konuşuyor'. Ya olduğun gibi görüneceksin ya da göründüğün gibi olacaksın.

170 ÜLKEYİ UYARIYORUZ: Biz benzer terör eylemlerine karşı tüm dünyanın teyakkuz halinde olmasında fayda görüyoruz. '170 ülkede faaliyet sürdürüyoruz' diyorlar. Biz de o 170 ülkeye diyoruz ki 'uyanık olun.' Yarın aynı şey sizin de başınıza gelir.

YENİ NESİL TERÖR EYLEMİ: Batı toplumlarının kayıtsız ve ikircikli tavrı terör örgütleriyle mücadele konusunda da geçerli. Bu süreçte terörün de biçim değiştirdiğini, yeni metotlar, yeni örgütlenme modelleri geliştirdiğine şahit oluyoruz. Ülkemizin 15 Temmuz gecesi maruz kaldığı darbe girişimi, aynı zamanda yeni nesil bir terör eylemidir. FETÖ üyelerinin son yıllarda yürüttüğü saldırılar, 15 Temmuz'da bir grup asker elbisesi giymiş teröristin giriştiği darbe girişimiyle zirveye ulaşmıştır.

AVRUPA BİRLİĞİ'NE:
Bunlar söz verir ama tutmazlar
'de şu anda 3 milyon mültecinin bulunduğuna dikkat çeken Erdoğan, AB'nin mültecilere destek sözünün arkasında durmadığını bir kez daha hatırlattı. Erdoğan: Türkiye'deki bu sahiplenmeyi gündeme getiren yok. Görmüyorlar, unutturmak istiyorlar. İşte AB. Söylüyorum sonra bazıları kızıyor. Söz verdiler 3 milyar euro dediler. Hala 3 milyar eurodan Türkiye'ye gelen, bu da bize gelmiyor, mültecilere gelen, 179 milyon euro. Söz verilen 3 milyar euro. Süre geçti, yıl bitiyor. Güya ikinci bir 3 milyar euro daha vereceklerdi. Bunlar söz verirler, ama yerine getirmezler.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER'E:
Müslümanları kim savunacak?
Dünyada insan haklarını korumak, adaletsizliği gidermek için kurulan BM'nin artık adaleti tesis edemediğini aksine 'insanlığa yük' olduğunu belirten Erdoğan, "Eğer adaleti tesis edeceksek, orada hem kıtalar temsil edilsin hem inanç grupları temsil edilsin. Şimdi bu 5 üyenin içerisinde tüm kıtalar var mı? Yok. Üç Avrupa'dan, bir Asya, bir Amerika. İnanç grupları olarak orada halkı Müslüman olan bir ülke var mı? Yok. 1 milyar 700 milyonu temsil eden, halkı Müslüman bir tane ülke yok. Bu nasıl adalet ya? Bunlar orada Müslümanların haklarını savunur mu?" dedi.

TÜM DÜNYAYA:
Yeni Kavimler Göçü başladı
Ortadoğu'da yaşananların küresel bir tehdit olduğunu belirten Erdoğan, "Suriye, Irak, Afganistan, Libya, orta Afrika ülkeleri gibi sorunlu yerler sebebiyle adeta yeni bir Kavimler Göçü dalgasının başladığını kabul etmeliyiz. Bu sorunları şimdiden çözüp insanlara bulundukları yerlerde güvenli ve huzurlu bir hayat umudu veremezsek taşlar yerinden oynadığında kimsenin kimseyi şikâyet etmeye hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
400 dönüm arazide saltanat sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN