Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz parlamenterler Diyarbakır’da

Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin bombalı kamyonu infilak ettirmesi sonucu 16 köylünün hayatını kaybettiği Tanışık köyü, İngiliz milletvekilleri ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edildi. Diyarbakır’a sabah saatlerinde gelen 3 İngiliz parlamenter ve beraberindeki heyet, teröristlerin bombalı aracı infilak ettirmesi sonucu 16 kişinin hayatını kaybettiği Sur ilçesine bağlı Tanışık köyünü ziyaret etti. Tanışık köyü muhtarı Bayram Yaman tarafından karşılanan heyet, daha sonra buradaki ailelerle görüştü.

Giriş Tarihi: 5.10.2016 17:13 Güncelleme Tarihi: 5.10.2016 17:19
İngiliz parlamenterler Diyarbakır’da

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği İngiltere Başkanı Dr. Turhan Özen tarafından organize edilen ziyarete, İşçi Partisi Milletvekili Graham Peter Jones, Liberal Demokrat Parti üyesi Merlene Emerson, Muhafazakar Parti Milletvekili Philip Hollobone, House Of Lord üyesi Qurban Hussain, 3 İngiliz gazeteci, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Yenişehir ilçe Başkanı Mürsel Kikizade de eşlik etti.

PKK'YA NEFRETİM VE SİNİRİM DAHA ÇOK ARTTI

Burada ziyaretin önemine ilişkin açıklama yapan House Of Lord üyesi Qurban Hussain, bu köyde yaşanan terör saldırılarından haberi olduğu için buraya gelip terör olaylarında etkilenen ailelerle konuşup ve tanışmak istediğini söyledi. Hussain, "Olayların neden gerçekleştiğini öğrenmek istedim. Hiçbir terör örgütüne sempatim yok buna PKK da dahildir. Bunların hepsinin bitirilmesi gerekiyor. Bu köyde gerçekleşen terör saldırılarından etkilenen ailelerle konuştukça PKK'ya olan nefretim ve sinirim daha çok arttı" dedi.

"DIŞİŞLERİ KOMİTESİNDE TÜRKİYE'YE HER ŞEYİ AKTARACAĞIM"

Liberal Demokrat Parti üyesi Merlene Emerson ise, terör saldırısına maruz kalan ailelerle görüşmenin kendisini çok derinden etkilediğini ifade etti. Emerson, "İngiltere'ye döndüğümde Liberal Demokrat Parti'deki üyelere burada yaşananları anlatacağım. Ayrıca Dışişleri komitesinde Türkiye'ye her şeyi aktaracağım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz parlamenterler Diyarbakır’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN