Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En iyi kaymakamlar Hani, Sur, Mazı ve Cizre'ye

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yerel Aktörlerin Katılımıyla Yerel Yatırım Planlama Kapasitesinin Güçlendirilmesi İçin Teknik Destek Projesi"nin kapanış toplantısına katıldı. Kaymakamlar kararnamesi için çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Soylu, "En iyi kaymakamımızı Hani'ye, Sur'a, Mazı Dağı'na, Cizre'ye vereceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 6.10.2016 17:20
En iyi kaymakamlar Hani, Sur, Mazı ve Cizre'ye

24 ay önce başlatılan, Avrupa Birliği (AB) ve tarafından finanse edilen projenin katılımcılarına teşekkür eden Bakan Soylu, 'de Türk vatandaşlarının her birinin belleğine sirayet eden AB sürecinin önemini hatırlattı. 'nin bu süreçte ortaya koyduğu tavır ve attığı samimi adımların çok uzun zamandır Avrupa ve dünya ülkeleri tarafından takip edildiğini belirten Bakan Soylu Türkiye'nin AB'ye başvurusuyla başlayan çalışmaların geçmişini anlattı. Bakan Soylu, "Samimiyetimiz, Türkiye'nin bu konuda ortaya attığı adımlar, dünya ve Avrupa tarafından da takip edilmektedir. Bu süreç, tarih ne kadar geçerse geçsin, Türkiye'ye hangi haksızlık yapılırsa yapılsın, bazı engellemelerle karşı karşıya kalınırsa kalınsın, çifte standartlarla muamele edilirse edilsin, Türkiye'nin bu iddiadan vazgeçmediğinin en önemli delilidir ve kanıtıdır" dedi.

Bakan Soylu açıklamasında şunları kaydetti:

Türkiye'nin hem siyasi bir projesidir hem de gelecek ve vizyon projesidir AB. Bundan vazgeçmiş değiliz. Burada Türkiye'ye yapılan davranışları da görüyoruz ama 21. asırda hepimizin daha iyi tanımladığı küreselleşen ve küreselleştikçe de birbirine yakınlaşan ve global bir köy haline gelen bu dünyada içinde bulunduğumuz bu süreci tamamlamak temel hedeflerimizden bir tanesidir. Elbetteki bazı temel sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız açıktır. Örneğin, sınır güvenliği konusunda daha düne kadar az hassasiyet gösteren ülkelerin, binlerce kilometre uzakta olsalar da bugün Türkiye'nin sınır güvenliği konusundaki hassasiyetini anlamış olmaları, aslında tüm Avrupa, Ortadoğu ve dünya fotoğrafının birbirine ne kadar yakın olduğunu artık kabul etmelerinden kaynaklanmaktadır. Eğer Suriye'deki her gün yaşadığımız ve hissettiğimiz olaylar meydana gelmemiş olsaydı, acaba Türkiye'nin sınır güvenliği Avrupa'yı ve diğer ülkeleri bu kadar ilgilendirecek miydi? Bu soruya her birimiz bir cevap aramak zorundayız. Türkiye'yi sadece Avrupa'yı koruyan bir sınır ülkesi olarak nitelendirenler acaba bugün dönüp, Türkiye'nin Ege kıyılarından Avrupa'ya ulaşmak isteyenler karşısında 'ne olursunuz buna bir tedbir alın, bunu ortak bir projeyle yürütelim' diye bir arayış içerisinde olacaklar mıydı?" dedi.

KAYMAKAMLAR KARARNAMESİ

Kaymakamlar kararnamesi için çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Soylu, "En iyi kaymakamımızı Hani'ye, Sur'a, Mazı Dağı'na, Cizre'ye vereceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi kaymakamlar Hani, Sur, Mazı ve Cizre'ye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN