Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör örgütü aşiret liderinin oğlunu kaçırdı

Giriş Tarihi: 7.10.2016 09:47 Güncelleme Tarihi: 7.10.2016 10:58
Terör örgütü aşiret liderinin oğlunu kaçırdı

DEAŞ terör örgütünü ’nin kuzeyinden temizlemek için TSK desteğiyle ilerleyen ÖSO, Türkmen ve Arap aşiretlerin desteğini aldı. ÖSO’ya destek kararı alan Türkmen aşiret Beniasid’in liderinin oğlu PYD tarafından kaçırıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özel Kuvvetleri'nin desteğiyle 'Fırat Kalkanı' harekâtını yürüten Özgür Ordusu (ÖSO), El Bab'a yönelik büyük operasyon için Türkmen ve Arap aşiretlerle temasa geçti. Menbiç Tümeni Komutanı Abu Ali Raslen, yaptığı açıklamada, "Menbiç ve El Bab'da bulunan Beniasid, Bubenne, Elon, Kaneyim, Şabi, Sıresat, Beggara, Hanedi ve Ennacar aşiretleri ile ÖSO komutanları bağlantı kurdu. Olumlu geçen görüşmelerde ortak hareket edilmesi yönünde kararlar alındı. Aşiretler, El Bab ve Menbiç sınırında büyük kuşatma operasyonu için hazırlık yapıyor. Türkiye'nin talimat vermesiyle gereken yapılacak" diye konuştu.

AŞİRET LİDERİNİN OĞLU KAÇIRILDI

Beniasid Türkmen aşiretinin lideri Ali Hüseyin Asidi'nin oğlu Muhammed Hayr Allevi'nin 6 gün önce PYD tarafından Menbiç'teki evinden kaçırıldığı öğrenildi. PYD'nin aşiretlerin ÖSO'ya destek vermemesi için aşiret liderinin oğlunu kaçırdığı değerlendiriliyor. Öte yandan Dabık yakınında bulunan ve DEAŞ'li teröristlerle çatışmayı sürdüren ÖSO Akterin Köyü'nü ele geçirirken, 10'un üzerinde DEAŞ'li terörist öldürüldü. TSK ise DEAŞ'e ait 68 hedefi 80 çok namlulu roketatar ve 31 tankla vurdu. (Haberturk)

ABD'DEN KRİTİK PYD AÇIKLAMASI! PYD/PKK’DAN MÜNBİÇ’TE YENİ OYUN HAZIRLIĞI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütü aşiret liderinin oğlunu kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN