Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piknik yapmıyoruz terörist temizliyoruz

Başbakan , lı mevkidaşının “Türk askeri Başika’da kendini piknikte sanmasın” sözlerine sert yanıt verdi. Bağdat’ın ‘kışkırtıcı’ tavır takındığını söyleyen Başbakan Yıldırım: Türk askeri orada dünyanın baş belası DEAŞ’la mücadele ediyor

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Piknik yapmıyoruz terörist temizliyoruz
Başbakan Binali , dün cuma namazını AK Parti Genel Merkezi'nin karşısındaki Başyazıcıoğlu Camisi'nde kıldıktan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Yıldırım özetle şunları söyledi:

ASKER PİKNİK YAPMAZ GÖREV YAPAR:
Piknikte olduğunu kim söylüyor, asker piknik yapar mı, asker görev yapar. Bizim askerimiz de orada görev yapıyor. Dünyanın başının belası DEAŞ ile mücadele yapıyor. Bu mücadeleyi Suriye'de 'ta yapan sadece biz değiliz. ABD, Rusya, 60 küsür ülkeden orada mücadele eden var. Irak ile ne fiziki ne gönül bağı olmayan birçok ülkenin orada uzmanı var, askeri var.

IRAK ÖNCE PKK'YI ÖNLESİN:
Bağdat'ın bu ve buna benzer açıklamalarını fevkalade tehlikeli ve kışkırtıcı buluyorum. Yani bugün gitmiş değil bizim askerimiz oraya. Uzun zamandan beri oradadır ve çok faydalı çalışmalar yapıyor. Bizim Irak'ın toprak bütünlüğüyle veya Irak'a hasmane, düşmanca bir tutumumuz yok. Bağdat hükümeti, buna takılacağına yıllardır bağrında beslediği ve Türkiye'nin canını yakan terör örgütüne karşı yapacağı bir şey varsa onu yapsın. Önce onu yapsın, sonra konuşsun.

IRAK'TA KİM VAR KİM YOK BİLİYORUZ:
(Abadi'nin 'Irak'ta yabancı ülke güçleri yok' sözü) Biz Irak'ta neyin var olduğunu, neyin yok olduğunu biliyoruz. Onun için bu lafların hiç kıymeti harbiyesi yok. Irak neden bu açıklamaları yapıyor, bunun nedenini müsaade edin de zamanı gelince söyleriz.

BM YENİDEN YAPILANDIRILMALI:
(Irak'ın 'yi toplantıya çağırması) Olabilir. Herkes BM'yi toplantıya çağırabilir ama BM keşke dünyanın sorunlarını çözebilecek iradeye sahip olsa. 5 tane daimi üyenin maalesef her zaman dediği oluyor ve 196 ülke ona boyun eğmek zorunda kalıyor. Onun için BM'nin güvenilirliği gün geçtikçe daha fazla sorgulanıyor. BM'nin mutlaka bir yeniden yapılanmaya ihtiyacı var.

BAŞİKA'DA MUSUL HAZIRLIĞI
Başika'ya giren Reuters Haber Ajansı, Sünni ağırlıklı 2 bin 500 savaşçıdan oluşan bir birliğin Musul operasyonu için işaret beklediğini yazdı. TSK'nın çatışma eğitimi verdiği Sünni Arap kuvvetinden Ebu Mahmud kod adlı savaşçı, "Musul'daki yakınlarım anlatıyor, DEAŞ militanları 'Musul'un kurtarılmasından bahseden olursa kafasını keseriz' diye tehditler savuruyormuş" ifadelerini kullandı. Ebu Mahmud, Türkiye'nin de bölgedeki varlığına karşı çıkan Bağdat yönetiminin, Şii yanlısı bir siyaset izleyerek kendilerine destek vermemesinden endişe ettiklerini belirtti. Haberde Musul'a 13 kilometre mesafede kamp kuran birliğin önemli bir kısmının eski Irak ordusu mensubu ya da DEAŞ'ın eline düşmeden önceki Musul sakini olduğu belirtildi.

KILIÇDAROĞLU MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYOR
Ne yazık ki ana muhalefet partisi genel başkanı, 15 Temmuz'u bıraktı, sanki 15 Temmuz olmamış, millet mağdur olmamış, şehitler olmamış, gazilerimiz yaralanmamış, bedel ödenmemiş... Bir mağdur edebiyatıdır gidiyor. Bırak kardeşim... Milletin mağduriyeti mi önemli, yoksa darbecilerin mağduriyeti mi?.. Bir şeye karar vermeniz lazım. Onun için hiç kimse çağın vebası bu terör örgütünün yaptıklarını sulandırmaya kalkmasın. Bunlar sadece Türkiye'nin değil, dünyanın başına beladır. Bunlara öyle veya böyle destek anlamına gelecek her türlü faaliyet, her türlü açıklama bu millete zulümdür, bu millete yapılacak en büyük haksızlıktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piknik yapmıyoruz terörist temizliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN