Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''Saldırganlar beraat edemez''

Üniversitesinde stant açtıkları için AK Partili öğrencilere saldıran ve Dilara Sina Tabak'ı dolu soda şişesiyle yaralayan Kolektif ve Gençlik Birliği üyesi 4 kişinin beraatına savcılık itiraz etti.

Giriş Tarihi: 8.10.2016 11:14
''Saldırganlar beraat edemez''
Üniversitesi Tandoğan Kampüsü'nde stant açan AK Parti Gençlik Kolları'na üye gençlere saldıran ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Dilara Sina Tabak'ın yüzüne dolu soda şişesi atarak yaralanmasına neden olan Kolektif ve Gençlik Birliği üyelerinin beraatı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca itiraz edildi.

DİELEKÇEDE BEYANLAR YER ALDI

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'nin ilgili ceza dairesine sunulmak üzere, başsavcılığın 10. Asliye Ceza Mahkemesine gönderdiği itiraz dilekçesinde, mağdur Dilara Sina Tabak'ın beyanlarına yer verildi. Dilekçede Tabak'ın, AK Parti'nin okul önünde açtığı stantta partinin broşürlerini dağıttıkları sırada, bir grubun saldırısına uğradıklarını, saldırganların attığı soda şişesinin alnına isabet etmesi sonucu yaralandığı şeklindeki beyanı yer aldı.

POLİSE MUKAVEMET GÖSTERDİLER

Tabak'ın yanında bulunan diğer katılanların bu beyanı doğrular ifadeler verdiği belirtilen dilekçede, DVD izleme ve tespit teşhis tutanağında, sanıkların, stant açanlara karşı yürüyen, slogan atan ve emniyet mensuplarının uyarılarına rağmen dağılmamakta direnen kişilerden olduklarının saptandığı belirtildi. Olay tutanağında da grup içindeki kişilerin, AK Parti Gençlik Kollarına bağlı tanıtım standına soda şişesi ve benzeri maddeleri atmaları sonucu Dilara Tabak'ın yaralandığının belirlendiği, Ankara Adli Tıp Şube Müdürlüğünün raporuna göre de Tabak'ın yaşamını tehlikeye sokmadan ve basit tıbbi müdahaleyle giderilecek derecede yaralandığının tespit edildiği aktarıldı.

Affedenleri ve teşvik edenleri kınıyoruz

Saldırganların beraat kararı Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı Temsilciliği üyelerince protesto edildi. Kentteki bir kafede toplanan TÜGVA üyesi öğrenciler adına açıklama yapan İl Temsilciliği Yükseköğretim Koordinatörü Ragıp Çelik, verilen kararın herkesi derinden sarstığını söyledi. Milletine yabancı, köksüz grubun ideolojilerini vandallık, canavarlık ve barbarlık yaparak gündeme getirmeyi tek çıkar yol gördüklerini öne süren Çelik, "Onları affederek ödüllendiren adalet camiasının bazı mensuplarını ve teşvik eden sözde akademisyenleri kınıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Saldırganlar beraat edemez''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN