Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler Pensilvanya’ya gidip, Gülen’e biat etmiş

3. Ana Jet Üs ve Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda gözaltına alınan 21 dün tutuklandı. Pensilvanya’ya gidip Gülen’e bağlılık bildiren askerler, darbe gecesi de helikopterlere ağır yüklemiş

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Askerler Pensilvanya’ya gidip, Gülen’e biat etmiş

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmada, 'da 3. Ana Jet Üs ve Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda gözaltına alınan 5'i subay 21 tutuklandı. Askerlerin bir kısmının Pensilvanya'ya gidip, örgüt liderine bağlılıklarını bildirdiği, 2 astsubayın ise 15 Temmuz gecesi üsteki helikopterlere ve mühimmat yüklediği ortaya çıktı.

TAM TEÇHİZAT DONANMIŞ
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli MAK timleri, İstanbul'a giderek Moda Deniz Kulübü'nde katıldığı düğünde Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ı rehin almıştı. Darbe sonrasında yürütülen soruşturmada tutuklanan askerlerin ifadeleri ve itirafçı askerlerin verdiği bilgiler doğrultusunda, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na operasyon düzenlendi. Aralarında Yarbay Doğan Öztürk, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 1 üsteğmenin de bulunduğu 21 asker gözaltına alındı. Gözaltına alınan astsubaylardan Yusuf Şimşek Gürbüz'ün Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli olduğu belirlenirken, 15 Temmuz gecesi 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda olan Gürbüz'ün kalkışmaya katılmak için tam teçhizat donandığı belirtildi. 135. MAK Filo Komutanlığı'nda kalan askerlerin ise üsteki helikopterlere ağır makineli silah ve mühimmatlar yüklediği tespit edildi. İfadeleri alındıktan sonra tutuklanan 1'i yarbay 21 askerden bir çoğunun Pensilvanya'ya giderek teröristbaşı Fetullah Gülen'e bağlılıklarını bildirdiği de öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askerler Pensilvanya’ya gidip, Gülen’e biat etmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN